live
Новини » Політика 401

Багатьом план Порошенка видається фантастичним, – Медведєв про євроатлантичні перспективи

ZIK

У Європі є держави, які під час ухвалення рішення щодо євроатлантичної інтеграції України будуть озиратися на Росію.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Олег Медведєв.

Зокрема, коментуючи заяву колишнього головнокомандувача збройних сил НАТО у Європі Філіпа Брідлава про те, що двері НАТО залишаються відчиненими для України, він нагадав, що аналогічну заяву днями зробив і генсек Північноатлантичного альянсу.

«Так, зайти у ці двері буде дуже складно. Раніше ми озиралися на Росію. Зараз нас думка Росії не цікавить, але якщо бути чесними, маємо розуміти, що в Європі є країни, які будуть озиратися під час прийняття рішення на Росію», – зауважив Олег Медведєв.

Він пояснив, чому мова йде про 2023 рік: до цього часу Україна має не лише привести до належного рівня і стандартів НАТО оборонно-безпековий сектор, а й для того, щоб вирішити проблему з тими країнами у Європі, які можуть затягувати відповідні процеси, побоюючись реакції РФ.

«У кожній країні є впливове російське лобі, є політичні сили, орієнтовані на Росію. Вони інколи можуть приходити до влади. Як на мене, найслабша ланка зараз – Італія», – зазначив гість програми та наголосив, що іще слід багато попрацювати для того, щоб населення, особливо у східних і південних регіонах України, повірило в цю перспективу, а також із західними партнерами, щоб вони були готові ухвалити таке рішення.

«Тому в силу цих факторів багатьом план Порошенка видається фантастичним, але так само фантастичним колись здавалася угода про асоціацію, фантастичним здавався безвіз і фантастичним здавався томос про автокефалію», – нагадав Олег Медведєв.

Нагадаємо, 19 лютого у Верховній Радій України відбулося засідання у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

Під час засідання Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні мрія Путіна – не лише розділена Україна, а розділена, ослаблена Європа, яка зреклася своїх цінностей та якій він диктує свої умови. Президент також заявив, що до 2023 року Україна планує подати заявку на членство в ЄС. Президент у залі ВРУ підписав закон про курс України на вступ до ЄС та НАТО.

Loading...
Loading...
Loading...