Новини » Спорт 18 лютого, 2019, 1:54
Змішаною естафетою у США завершився восьмий етап КС-18/19 з біатлону
biathlon.com.ua

У американському Солт-Лейк-Сіті наприкінці доби 17 лютого за київським часом завершився восьмий етап Кубка світу з біатлону поточного сезону-18/19. Останній комплект нагород було розіграно у класичній змішаній естафеті, у якій на старт вийшло 20 команд.

Як пише biathlon.com.ua, інтригуючою боротьбою збірних Франції, Норвегії та Німеччини завершилася змішана естафета, що закривала програму восьмого етапу Кубка світу в Солт-Лейк-Сіті.

Починаючи з першого етапу гонки ці команди захопили призові місця, і нікого з суперників не підпускали до призової трійки, лише чергуючи лідируючі позиції всередині своєї компанії. Все вирішилося на останньому вогневому рубежі, на якому Анаіс Шевальє виявилася впевненіше і точніше двох суперниць, нагородою за що став фініш з французьким прапором на заключній стометрівці.

«Срібло» для Німеччини принесла Ванесса Гінц, яка в останній момент замінила в ролі фінішера Деніз Херрманн. А «бронза» дісталася Норвегії, яка впевнено лідирувала після двох чоловічих етапів, але Тіріл Екхофф і Марті Олсбю на двох настріляли два кола штрафу і дев’ять запасних патронів, програвши на фініші переможцям більше хвилини.

Українська команда виступала гранично експериментальним складом: з спортсменів, які виступали на етапах Кубка світу в першій половині сезону, в цій гонці був лише Артем Тищенко. Він і показав кращий з нашої естафетної четвірки результат на своєму етапі, програвши лише 50 секунд лідерам і передавши естафету сьомим.

Але далі Тарас Лесюк, Яна Бондар та Надія Бєлкіна поступово опускалися по східцях проміжного протоколу, зупинившись на 14-й позиції – останній з числа тих, хто фінішував в гонці. Ще шість команд були зняті, як кругові або дискваліфіковані.

Незважаючи на не самий вдалий старт, обидві наші команди, чоловіча і жіноча, зберегли раніше завойовані позиції в Кубку націй: дівчата йдуть восьмими, хлопці – десятими. Але при цьому дистанція до 11-ї позиції, що загрожує втратою квоти, у чоловіків – 546 очок, у жінок – 411.

Змагання в Кубку світу беруть паузу аж до шведського Естерсунді, де 7 березня розпочнеться чемпіонат світу-2019. Але великий біатлон триває без пауз. Уже в середу, 20 лютого, в Раубічах (Білорусь) стартує чемпіонат Європи-2019, який цього разу отримає як ніколи сильний склад учасників. Але ще раніше, уже сьогодні, 18 лютого, на тому ж стадіоні пройде «Гонка легенд», що зібрала унікальний склад зірок недавнього минулого, і під час якої відбудеться офіційне прощання з великим біатлоном білорусок Дар’ї Домрачової і Надії Скардіно. Не забувайте простежити за цією гонкою вже сьогодні.