Новини » Політика 18 лютого, 2019, 10:03
Зеленський і Тимошенко вступу до НАТО не пропонують, – політолог
НАТО. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
НАТО. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Коли Верховна Рада приймала зміни до Конституції про зобов’язання влади привести Україну до НАТО і ЄС, лунало чимало критики, що не потрібні зобов’язання на такому високому рівні. Виступаючи на першій Погоджувальній раді 3 вересня 2018 року Юлія Тимошенко навіть запропонувала замість змін до Основного закону підписати меморандум між кандидатами в президенти. Мовляв, ми і так всі за НАТО, тому навіщо зміни до Конституції. Лише тепер програми кандидатів у президенти, які вже офіційно зареєстровані в ЦВК, показали справжнє бажання чи небажання майбутніх очільників держави вступати до НАТО і ЄС.

Про це у своєму блозі на «Українській правді» написав політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат Віктор Уколов.

Він зазначив, що Володимир Зеленський написав про НАТО у програмі лише один раз, щоправда разом з дипломатичною обмовкою про «інші безпекові об’єдання». Викрутас виглядає смішно, бо довкола України таких безпекових об’єднань аж два і вони взаємно протилежні: НАТО і Ташкентський договір ОДКБ, який підписали країни СНД на чолі з Росією. Для вирішення цієї дилеми, куди рухатись – до Заходу чи до Москви, кандидат Зеленський пропонує всеукраїнський референдум.

«Мабуть, артисту, який багато гастролював по Росії і отримував багатомільйонні роялті від бізнесу там, важко змиритися з думкою, що такі можливості зі вступом до НАТО буде втрачено», – припускає політолог.

Юлія Тимошенко, додав він, зуміла видушити з себе це страшне для Москви слово «НАТО» у своїй програмі також лише один раз, але у ще м’якшому контексті, ніж Зеленський. Вона не пропонує вступу до НАТО і ЄС, а лише у одному з абзаців обтічно згадує про необхідність модернізації ЗСУ «за стандартами НАТО». Після цього, на думку кандидатки, «ми наростимо нашу військову потужність до рівня, що гарантує безпеку країні». В перекладі на нормальну мову – вступ до НАТО у Тимошенко не передбачається.

Читайте також: Тимошенко в Мюнхені сильно підставила Україну

«Єдиний з першої трійки найпопулярніших кандидатів, хто прямо говорить про НАТО і згадує про цей блок у програмі шість разів, – це Петро Порошенко», – зазначив Уколов.

Без викрутасів і реверансів у бік Росії у своїй програмі Президент написав:

«Наша місія – вступ до Євросоюзу і НАТО. Лише повноправне членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі остаточно і безповоротно гарантує нашу українську державну незалежність, нашу українську національну безпеку. У 2023 ми подамо заявку на вступ до ЄС, отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО».

Читайте також: Гримчак пояснив, що буде, якщо Порошенка не оберуть на другий термін

Читайте більше новин на тему: Вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 02:36 :51