Новини » Економіка 18 лютого, 2019, 14:35
За останні роки в Україні у 375 разів зросла кількість домашніх сонячних електростанцій
Сонячні панелі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Сонячні панелі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Станом на кінець 2018 року близько 7,5 тисяч домогосподарств в Україні встановили сонячні електростанції. У 2014 році таких родин було 20.

Про це повідомляє «Громадське».

Таким чином, кількість «домашніх» сонячних електростанцій в Україні зросла у близько 375 разів. При цьому, більшість таких електростанцій ввели в експлуатацію у 2018 році – 4,5 тисячі.

«Завдяки власній СЕС родина самостійно забезпечує потреби в електроенергії, заощаджує свій бюджет та ще й заробляє, реалізуючи надлишок енергії в мережу», – повідомив голова Державного агентства з питань енергоефективності Сергій Саврук.

Однією з причин того, що кількість домашніх електростанцій в Україні так стрімко зростає є те, що виробництво сонячних панелей у світі стає дешевшим. Також українців стимулює «зелений» тариф не сонячну енергетику, який дозволяє заробити на продажі електрики.

За словами Саврука, враховуючи темпи зростання популярності сонячних електростанцій, можна очікувати, що протягом 2019 року в Україні встановлять декілька тисяч нових домашніх сонячних електростанцій.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.

Читайте також: Електроенергія не настільки змінює життя бідних, як вважалося раніше

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 00:03 :03