Новини » Політика 18 лютого, 2019, 13:57
В’ятрович: Віра у перемогу потрібна нині не менше, ніж п’ять років тому на Майдані

Майдан – це віра. Часто ірраціональна, але врешті переможна.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Він поділився своїми спогадами про події Революції Гідності: «Коли в кінці листопада вийшов на головну площу країни, вірив – щось з того вийде. Хоча підстав сподіватися було вкрай мало. Слабка опозиція, агресивна і впевнена в собі влада, апатична більшість суспільства і злегка стурбований Захід. Та Україна знов прокинулася, зуміла непросто повторити Помаранчевий майдан, але перевершити його.

Коли вночі 11 грудня стояв на барикаді на Інститутській – вірив, достоїмо до ранку, переможемо. А розум кричав: «Дивися! Тих, хто навпроти більше, вони сильніші, їх не спинити». Спинили.

У «довгу ніч з 18 на 20 лютого» розум диктував необхідність відійти, щоб мати сили потім повернутися. Ми почали готуватися до життя після поразки – обмінювалися контактами на Західній Україні, домовлялися про місця майбутніх зустрічей, готувались розгортати підпілля. А віра змусила лишитися на Майдані, зустріти сонце вранці 19 лютого разом із кількома сотнями шаленців, яких так і не посунули. Побачити накритих закривавленими прапорами наступного ранку і натовп живих і свіжих, які, йдучи Прорізною, питали: «Де тут Майдан?».

«Тому пам’ятаймо про Майдан, бо це про віру і перемогу, які потрібні нині не менше, ніж п’ять років тому», – додав В’ятрович.

Нагадаємо, цього дня, п’ять років тому, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 13:54 :16