Новини » Світ 18 лютого, 2019, 9:31
Військовий корабель Іспанії ганяв комерційні судна біля Гібралтару

Військовий корабель Іспанії наказав двом комерційним кораблям залишити британські води біля берегів Гібралтару.

Про це заявив уряд Гібралтару, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на The Times.

Екіпаж іспанського патрульного катера «Торнадо» заявив по радіо двом комерційним суднам, що вони повинні «залишити іспанські територіальні води», хоча вони стояли на якорі в британських водах.

Два торгових судна, Ivor Accord і Great Victory, очікували вказівок у водах, що знаходяться під контролем адміністрації порту Гібралтару. Вони не залишили цей район під час інциденту.

У відповідь на місце були відправлені два військові катери британського Королівського флоту. Іспанська патрульний катер потім повільно попрямував в протоку «з відкритим і готовим до використання озброєнням».

Іспанський корабель звинуватили в спробі вчинити «виконавчі дії» проти торгових кораблів, які стояли на якорі на східній стороні Гібралтару.

«Здається, в іспанському флоті ще є люди, які думають, що можуть порушувати міжнародне право», – сказав представник уряду Гібралтара.

Гібралтар, який розташований на південному узбережжі Іспанії та є британською територією з 1713 року, є одним з основних спірних моментів в англо-іспанських відносинах. Іспанія давно заявляє, що має суверенітет над Гібралтаром.

Гібралтар залишить ЄС у складі Великої Британії в березні попри те, що 96% його населення проголосували на референдумі проти Brexit.

Додамо, колишні лідери Каталонії постали перед судом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 01:04 :38