Новини » Політика 18 лютого, 2019, 9:57
«Укрнафта» закликає приєднатися до мітингу проти тиску Вищої ради правосуддя на суддів

Одного із членів Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького звинуватили у тиску, незаконному впливі і втручанні у роботу суддів. Щоб зупинити такі дії, Об’єднана профспілкова організація працівників ПАТ «Укрнафта» 5 березня 2019 року проведе мирний мітинг.

Про це з посиланням на відкриту заяву трудового колективу ПАТ «Укрнафта» повідомляють «Українські новини».

Як ідеться у заяві профспілки ПАТ «Укрнафта», понад три роки підприємство веде боротьбу у судах за надрокористування на ділянці Свистунківсько-Червонолуцької газоносної площі. ПАТ «Укрнафта» було власником спецдозволу на геологічне вивчення зазначеної ділянки надр із 2004 року та мало законні права на здійснення видобутку вуглеводнів на Червонолуцькому родовищі. Проте, з порушенням процедури видачі спеціальних дозволів на користування корисними копалинами, без проведення конкурсу, право газовидобутку на Свистунківсько-Червонолуцькій площі надали приватній фірмі ТОВ «Аркона Газ-Енергія». Фірма не має необхідної кваліфікації та матеріально-технічної бази. Журналісти пов’язують її із інтересами одного з членів ВРП Олексія Маловацького, ідеться у заяві.

<nbsp;>
<nbsp;>

У профспілці «Укрнафти» заявили, що, з огляду на недосконалість законодавства, Вища рада правосуддя перетворилась на ефективний інструмент тиску на суддів, які перебувають в адміністративній залежності від членів ВРП. Щоб змусити суддів прийняти незаконне рішення, Вища рада правосуддя реанімує скарги минулих років проти цих суддів. Таким чином судді, що розглядають вимоги Укрнафти, побоюючись за своє професійне і кар’єрне становище, не поспішають виносити законні та обґрунтовані рішення та є залежними від тиску і примусу ВРП та її окремих членів. Застосування таких ганебних методів призводить до ситуації, за якої судді нездатні забезпечити завдання суду – здійснювати правосуддя на засадах верховенства права, забезпечувати кожному право на справедливий суд, йдеться у листі профспілки Укрнафти.

На підприємстві наголосили, що все це стосується безпосередньо прав та інтересів трудового колективу Укрнафти – найпотужнішого нафтовидобувного підприємства України. Втрата ліцензії на видобуток для такого підприємства як Укрнафта загрожує ліквідацією понад 20 тис. робочих місць, величезними збитками для підприємства, втратою рентної плати місцевим бюджетом та податків до Державного бюджету.

Трудовий колектив Укрнафти вважає, що забезпечення реалізації права на законний та справедливий суд повинно стати фундаментом побудови правової держави, а тому корупціонери у владі повинні бути публічно названі та притягнуті до відповідальності, йдеться у листі профспілки ПАТ «Укрнафта».

Як повідомляли раніше, Державна служба геології та надр продовжила дію 23 спеціальних дозволів на видобуток вуглеводнів ПАТ «Укрнафта».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 02:37 :44