Новини » Політика 18 лютого, 2019, 21:34
Україна очікувала більшого від ЄС для захисту суверенітету, – І. Геращенко
Ірина Геращенко. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН
Ірина Геращенко. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН

В Україні очікували більшого від Європейського Союзу для захисту державного суверенітету.

Про це перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко сказала на конференції «Підсумки виконання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом», передає УНІАН.

«Європейський Союз увесь цей час достатньо потужно тиснув на Україну, і навіть в наших дискусіях часто, ми з паном Мінгареллі говорили, що це несправедливо – Україна змінюється в часи війни, а ви від нас вимагаєте такого темпу реформ. Але як показав історичний оцей шлях п’яти років, Європа і Брюссель в цьому були абсолютно праві – в цьому тиску і вимозі пришвидшити реформи, Європа була права», – заявила Геращенко.

«Але в той же час, при всій подяці до того, що Європа підтримала через санкції суверенітет і територіальну цілісність України, ми очікували більшого в контексті захисту нашого суверенітету», – наголосила Геращенко.

«І я дозволю собі це сказати, що наприклад Високий представник Європейського Союзу з зовнішніх питань і безпеки пані Могеріні багато разів була в Україні за ці роки, але вона жодного разу не була на Донбасі. Хіба є на сьогодні на європейському континенті ще хоч одна така гаряча точка і чи можна в брюссельських кабінетах дискутувати тему Донбасу не бачачи наслідки «руського міра» своїми очами? І тому ми щоразу дякуємо кожному, хто там був», – сказала вона.

«Від Європейського Союзу очевидно, що ми очікуємо не тільки персональних санкцій відносно тих товаришів «фсбшників», які причетні до нападу на наші кораблі в Азові, а й все-таки продовження потім питання секторальних санкцій», – заявила вона.

«Ми все-таки очікуємо посилення нашої спільної боротьби для того, щоби зупинити Росію, яка сьогодні нехтує нормами міжнародного права», – наголосила Геращенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 04:33 :12