Новини » Світ 18 лютого, 2019, 6:55
У Чорному морі знайшли три субмарини з «втраченого флоту Гітлера»
Німецька субмарина. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Німецька субмарина. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Турецький телеканал TRT Haber опублікував кадри з місця виявлення трьох підводних човнів Третього рейху на дні Чорного моря неподалік від берегів Туреччини.

На відео можна побачити три останні підводні човни типу U (U-23, U-19 і U-20), призначених для плану «Барбаросса», – передає new-s.com.ua.

Спочатку перший підводний човен виявив рятувальний катер ВМС Туреччини ще в липні 1994 року. Субмарина типу U-20 лежала на глибині 23 метрів біля узбережжя Карасу, що в провінції Сакар’я. Наступна знахідка сталася через 14 років. У 2008 році недалеко від Стамбула було виявлено інше судно – U-19. Воно лежало на глибині близько 300 метрів.

Останню субмарину знайдено в трьох кілометрах від населеного пункту Агва на 40-метровій глибині. Також біля субмарини знайшли дві корабельні торпеди. Усі субмарини були потоплені в 1944 році, після того як Туреччина перекрила свої протоки для проходу німецьких суден.

«Втраченим флотом Гітлера» їх називають через те, що місцезнаходження підводних човнів до недавнього часу було невідоме.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 03:39 :54