Супрун пояснила, чи варто відпускати дітей з нежитем і кашлем до школи та дитсадка

Фото: Pixabay

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, чи є завадою для відвідування дитсадка чи школи нежить та кашель у дітей.

Про це вона написала у Facebook.

«Ваша дитина сильно кашляє! Притримайте її вдома, бо вона всіх тут позаражає». Така фраза знайома багатьом і дуже ускладнює життя і дітям, і батькам. Інколи дитину справді треба залишити вдома, але в деяких випадках ці запобіжні заходи зайві», – зазначила Супрун.

Вона також повідомила, що за рекомендаціями Американської академії педіатрії, нежить чи кашель, який триває після перенесеної хвороби, не є завадою для відвідування садочка чи школи. Однак лише у разі, коли виконуються всі три умови:

  • дитину оглянув лікар і дозволив піти до навчального закладу;
  • температура менша за 38 градусів. Важливо, що температура має бути в нормі сама по собі, а не в результаті зниження ліками;
  • дитина жвава, активна та адекватна, добре почувається, сама собі зможе дати раду без допомоги вчителів чи вихователів.

Винятки становлять періоди епідемії грипу. В такий час кашель, нежить, чи хворе горло – вагома причина залишити дитину вдома.

Якщо водночас є один чи кілька респіраторних симптомів: хворе горло, кашель чи нежить і температура вища за 38, то потрібно йти на прийом до лікаря. «Якщо ж вважаєте, що дитині складно їхати в лікарню – порадьтеся з лікарем. За потреби він може вирішити здійснити візит додому», – радить Супрун.

Вона також зазначила, що дитина, яка перехворіла на застуду, може бути заразною ще до двох тижнів, незалежно від того, є нежить чи кашель, чи вже ні. Крім цього, людина, яка поки виглядає здоровою і захворіє тільки наступного дня, також може розповсюджувати хворобу. Тому так важливо, щоби діти в колективі регулярно мили руки. Це ефективно стає на заваді інфекцій.

За словами Супрун, пускати дитину до навчального закладу не можна в таких випадках:

  • коли через хворобу дитина не може брати участь в усіх заняттях. Тобто вона втомлюється, потребує сну, в поганому гуморі, плаксива і неактивна (таке може бути й за відсутності респіраторних симптомів);
  • під час гострої фази інфекційного захворювання, коли температура понад 38 та є респіраторні симптоми;
  • коли дитина виглядає хворою: плаче, дихання ускладнене, чи є висипання, яке швидко поширюється.

«Надійний захист від грипу дає щеплення. Та ж Американська академія педіатрії наполягає на вакцинації проти грипу дітей, старших за 6 місяців. За відсутності протипоказань таке щеплення потрібно робити дітям щороку», – нагадала Супрун.

Вона також застерегла: якщо батьки не впевнені, що дитина здорова, – краще проконсультуватися з лікарем та керуватися його рекомендаціями.

Loading...