Новини » Суспільство 18 лютого, 2019, 13:29
Спецоперація проти кору на Львівщині: за наступні три тижні вакцинують 50 тисяч дітей
Вакцинація від кору. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Вакцинація від кору. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Відсьогодні, 18 лютого, на Львівщині розпочинається масштабна кампанія з вакцинації школярів від кору. Вона має охопити 50 тисяч дітей віком від шести до 18 років, які до того не вакцинувалися.

Про це під час брифінгу повідомила заступник міністра охорони здоров’я України Ольга Стефанишина, інформує кореспондент IA ZIK.

За словами заступниці, грандіозна кампанія з вакцинації триватиме три тижні. Також вакцинуватимуть виключно тих дітей, чиї батьки дали на це згоду.

«Кампанія націлена на дітей, які пропустили щеплення від кору, паротиту, краснухи у минулому. Впродовж останніх десяти років в Україні відбувалася антивакцинальна кампанія. Були роки, коли вакцини взагалі не було. Як наслідок, – нині маємо чимало дітей, котрі не щеплені. З початку спалаху кору у 2017 році ми виявили понад 800 тисяч дітей, які пропустили планові щеплення. А це означає, що ці діти можуть захворіти на кір у будь-який момент. Що ми, власне, і спостерігаємо по всій Україні. Тому активна фаза спецоперації стартує сьогодні, аби захисти якомога більше людей», – пояснила Ольга Стефанишина.

Більше – перед початком масштабної кампанії проти кору Міністерство охорони здоров’я України провело верифікацію даних. Як зазначили у МОЗ, спершу в Львівській області виявили 22 тисячі невакцинованих дітей. Та після повторної перевірки даних це число зросло вдвічі.

«Ми активно закликаємо батьків піти й вакцинувати своїх дітей. Якщо ж у довідці написано, що дитина вакцинована, а батьки знають, що це не так, то Міністерство охорони здоров’я надає можливість цим дітям вакцинуватися. В Україні наявна достатня кількість вакцин. Сьогодні ми розпочинаємо розвозити додаткових доз. І у Львівську область незабаром приїде близько 70 тисяч доз вакцин від кору, паротиту та краснухи», – зазначила заступник міністра охорони здоров’я України.

Генеральний директор Центру Громадського здоров’я МОЗ України доктор Володимира Курпіта розказав, що верифіковані дані допоможуть контролювати, чи виконуються плани щодо вакцинації дітей за ці три тижні.

«Можна спостерігати позитивний феномен – ще до початку активного етапу спецоперації число щеплень зросло в рази: за останній місяць по Україні зроблено 189 тисяч вакцинацій, тобто це зростання вдвічі. Те саме у Львівській області – за останній місяць щеплено 12 тисяч дітей. Також наголошу, що в Україні від кору не використовуються ніякі інші вакцини, окрім бельгійських та американських. Наразі відомо, що у Львівських складах перебуває близько 45 тисяч вакцин і ще 70 тисяч доїде на цьому тижні, тому дефіциту вакцин не може бути», – додав Генеральний директор Центру Громадського здоров’я МОЗ України.

Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський розказав, що на території всієї Львівщини проводиться активна роз’яснювально-просвітниць робота, аби батьки чітко розуміли де, як і коли можна вакцинувати своїх дітей.

«Впродовж січня та лютого проводилася активна інформаційна кампанія: неодноразово збирали загальношкільні батьківські збори, де пояснювали усі деталі кампанії проти кору, також в 1928 населених пунктах області відбувалися зустрічі з місцевою владою, щоб і до них донести інформацію», – додав Ростислав Замлинський.

Зазначимо, що вакцинацію школярам проводитимуть у поліклініках, а також у мобільних бригадах, які працюватимуть безпосередньо у навчальних закладах. Такі бригади розпочнуть роботу у 50 школах Львівщини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 18:52 :23