live

Сьогодні народився Джеймс Мейс, який розповів світу правду про Голодомор

Цього дня, 18 лютого 1952 року народився Джеймс Ернест Мейс – історик, політолог, дослідник Голодомору в Україні, а також активний громадський діяч на українських теренах.

Джеймс Мейс свого часу першим докладно розповів українцям про Гарета Джонса, журналіста, завдяки якому світ дізнався правду про Голодомор в Україні.

Але саме Мейс першим у світі обґрунтував і довів геноцидний характер Голодомору.

Саме Джеймс Мейс запропонував запалювати свічки в знак пам’яті за померлими від Голодомору, щоб вони освітили «майбутнє без жертв, без насильства, без жахів».

«Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією Голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією Голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем», – писав у своїй колонці в газеті «День».

Джеймс Мейс працював у цій газеті, яка фактично стала для нього трибуною, з 1997-го до 2004 року, а з 1998 року Мейс редагував його англомовний дайджест. Фактично з цим виданням пов’язано його відкриття як відомого українського публіциста.

2008 року головний редактор газети «День» Лариса Івшина заснувала Премію імені Джеймса Мейса в галузі публіцистики за «Громадянську позицію». Лауреати цієї Премії заочно приєднуються до читань і дискусії, присвячених історику та публіцисту Джеймсу Мейсу.

Більше про Джеймса Мейса, Великого Українця, уродженця Оклахоми, який присвятив своє життя дослідженню Голодомору та іншим злочинам більшовицького режиму, – пише всеукраїнська газета «День».

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...