Новини » Економіка 18 лютого, 2019, 13:23
Російській залізниці потрібні українські двигуни, – ЗМІ
Російська залізниця. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Російська залізниця. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Компанія «Російська залізниця» просить уряд РФ скасувати заборону на ввезення двигунів і генераторів для будівництва та ремонту локомотивів.

Про це йдеться в листі «РЖД» на адресу Міністерства промисловості та торгівлі РФ, передає «Економічна правда» з посиланням на Belprauda.

Як наголошується в листі, постановою уряду РФ від 29 грудня 2018 року в Росію заборонено ввозити українські електричні двигуни та генератори (код ТН ЗЕД ЄАЕС 8501), електрогенераторні установки і обертові електричні перетворювачі (код ТН ЗЕД ЄАЕС 8502) для локомотивів.

У «РЖД» вказують, що в РФ виробляються аналоги зазначеної продукції, однак обсяги виробництва не забезпечують необхідного рівня виробництва тепловозів для реалізації інвестиційної програми придбання тягового рухомого складу на період 2019-2025 років.

«З огляду на те, що дана номенклатура використовується при виробництві та ремонті локомотивів, прошу... розглянути питання підтримки вітчизняних виробників вищевказаної продукції в частині розвитку виробництва в рамках імпортозаміщення, а на період реалізації проекту з клопотанням щодо скасування заходів, що забороняють ввезення в РФ тягових електродвигунів і генераторів з підприємств України», – сказано в документі.

В Україні тягові електродвигуни для локомотивів виробляють харківський «Електротяжмаш» і «Смілянський електромеханічний завод».

У грудні 2018 року Росія заборонила ввезення ряду промислових і сільськогосподарських товарів з України.

Постанова затверджена на виконання указу президента РФ від 22 жовтня 2018 року №592 «Про застосування спеціальних економічних заходів у зв’язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації».

Раніше значну частину цих позицій РФ вивела з режиму вільної торгівлі, обклавши їх імпорт митом.

Читайте також: У Швейцарії з рейок зійшов пасажирський поїзд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 17:51 :16