Новини » Світ Читать эту новость на русском

Поляки всмоктали антисемітизм з молоком матері, – МЗС Ізраїлю

Фото: EPA-EFE/JACEK TURCZYK

Дипломатичний скандал між Польщею та Ізраїлем не лише не вщухає, а й набирає обертів. Нова заява ізраїльського високопосадовця викликала чергову хвилю обурення у Польщі.

Про це повідомляє Gazeta.pl.

Ізраїльська газета Jerusalem Post минулого тижня процитувала слова Беньяміна Нетанягу, що поляки допомагали вбивати євреїв під час Другої світової війни. Цю інформацію згодом спростувала посол Ізраїлю в Польщі Анна Азарі. Ізраїльські дипломати пояснюють, що Нетаньягу мав на увазі поляків, які співпрацювали з нацистами, а не увесь народ.

Масла у вогонь підлила заява нового глави МЗС Ізраїлю Ізраїля Каца для ЗМІ.

«Прем’єр-міністр Нетаньягу висловив свою думку, він зробив це дуже ясно. Я – син людей, які пережили Голокост, я такий же, як будь-який ізраїльський єврей. Ми не забудемо і не вибачимо. Було багато поляків, які співпрацювали з німцями. Як сказав Іцхак Шамір (колишній прем’єр-міністр Ізраїлю), батька якого загинув від рук поляків, «поляки всмоктували антисемітизм з молоком своєї матері». І ніхто не вказуватиме нам, як висловлюватися та згадувати своїх полеглих», – заявив Ізраїль Кац.

Заяву одразу ж засудив посол Польщі у Ізраїлі Марек Магеровський.

«Дивно, що новопризначений міністр закордонних справ Ізраїлю цитує таку ганебну і расистську оцінку. Це абсолютно неприйнятно», – зазначив Магеровський.

У свою чергу, державний секретар Міністерства закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький назвав заяву Каца «сумнівним антипольським зауваженням, яке виходить за рамки розуміння».

Нагадаємо, минулого четверга, після завершення Близькосхідної безпекової конференції вибухнув гучний скандал між Польщею та Ізраїлем. Його причиною стала публікація ізраїльською газетою Jerusalem Post заяви прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу: «Польський народ співпрацював із нацистським режимом у вбивстві євреїв під час Голокосту». Посольство Ізраїлю у Варшаві заперечило, що прем’єр зробив таку заяву.

Loading...