Новини » Світ

Польща не братиме участь у саміті в Єрусалимі через скандал із МЗС Ізраїлю

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький скасував візит польської делегації на саміт Вишеградської групи у Єрусалимі через заяви виконуючого обов’язки міністра закордонних справ Ізраїлю Ісраеля Каца.

Про це йдеться у повідомленні канцелярії польського прем’єра у Twitter, передає «Європейська правда».

«Прем’єр Моравецький: я прийняв рішення, що польська делегація не поїде до Ізраїлю. Не поїде міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович. Я прийняв таке рішення, оскільки слова, які пролунали з вуст міністра Каца, неприпустимі», – йдеться у повідомленні.

«Такі слова неприпустимі не тільки в дипломатії, а й в публічній сфері. Поляки постраждали найбільше після євреїв і ромів», – додав Моравецький, наголосивши, що євреї мирно жили поряд з поляками на теренах Польщі протягом сотень років.

Нагадаємо, в ефірі однієї з ізраїльських радіостанцій Ісраель Кац заявив, що «антисемітизм був уродженим у поляків перед Голокостом, під час і після нього».

Перед цим, коментуючи слова, приписані прем’єру Ізраїлю Беньяміну Нетаньяху, Кац зазначив: «Наш прем’єр висловився чітко. Я сам є сином тих, хто пережив Голокост. Як кожен ізраїльтянин і єврей, я можу сказати: ми не забудемо і не пробачимо. Було багато поляків, які співпрацювали з нацистами, і, як казав Іцхак Шамір (екс-прем’єр Ізраїлю. – Ред.), «поляки всмоктували антисемітизм з молоком матері». І ніхто не вказуватиме нам, як ми повинні вшановувати своїх загиблих».

Посла Ізраїлю у Варшаві Анну Азарі викликали до МЗС Польщі у зв’язку із заявою міністра.

Loading...