Новини » Політика 18 лютого, 2019, 18:21
Напади на храми й духовенство: СБУ оприлюднила деталі плану з Росії
ZIK
ZIK

Так зване «МГБ ДНР» та їхні куратори планували атаки на два десятки релігійних об’єктів на території України.

Про це під час брифінгу, який транслює телеканал ZIK, повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

Голова СБУ, інформуючи про організацію Росією провокацій в Україні на релігійному грунті, повідомив про так званий план оперативних заходів «МГБ ДНР» та їхніх кураторів у Ростовській області РФ, який оперативним шляхом роздобули співробітники СБУ. Василь Грицак повідомив, що в цьому плані перелічена велика кількість, а саме – два десятки об’єктів в Україні, які планували атакувати.

«Зокрема вказаним планом передбачається розсилання, у тому числі і з фейкових аккаунтів, електронних повідомлень начебто від імені патріотичних проукраїнських сил із погрозами розправи на адреси авторитетних кліриків Української православної церкви, Римо-католицької церкви та єврейських релігійних громад», – повідомив Василь Грицак.

Голова СБУ наголосив, що вчиняти злочини мали руками і зокрема колишніх бійців АТО, і представників українських патріотичних рухів.

«За задумом російських спецслужб, для завдання тілесних ушкоджень та убивств достатньо відомих представників духовенства Московського патріархату планувалося спробувати залучити і реальних представників патріотичних рухів, і колишніх учасників АТО шляхом налагодження з ними діалогу з використанням патріотичної риторики та матеріального стимулювання», – повідомив Василь Грицак.

Нагадаємо, як повідомив керівник СБУ, у Запоріжжі співробітники Служби безпеки України затримали безпосереднього виконавця та його спільницю під час спроби підпалу споруди на території храму Запорізької єпархії УПЦ МП.

Голова СБУ Василь Грицак розповів, хто і як намагатиметься дискредитувати українські вибори.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 03:47 :20