Новини » Політика 18 лютого, 2019, 15:32
Мюнхенська конференція показала, що євроатлантична безпека не можлива без України, – Єлісєєв
ZIK
ZIK

Українські питання було серед головних у порядку денному дискусій на Мюнхенській безпековій конференції. Дуже важливим моментом для України є те, що питання її підтримки консолідувало Європейський Союз та Сполучені Штати.

Про це розповів заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв під час свого брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

Він підкреслив, що Мюнхенська конференція показала, що сьогодні не може бути глобальної євроатлантичної безпеки без демократичної і суверенної України.

«Ви бачили, що українське питання було серед головних питань порядку денного дискусій. Обговорювались різні ідеї та пропозиції. Для нас принципово важливо, що відомий керченський акт російської агресії ще більше консолідував міжнародну підтримку», – зазначив дипломат.

З його слів, саме через це відбулись обговорення щодо «азовського» пакету санкцій. Внаслідок цього ЄС та США були єдиними в тому, що такий пакет санкцій має бути ухвалено.

«Багато експертів зауважували розбіжності в поглядах Євросоюзу та Штатів щодо роззброєння та економічних відносин. Я хотів би наголосити, що питання України об’єднало ЄС і США, що є дуже важливим», – переконаний Костянтин Єлісєєв.

Він також підкреслив, що значна частина часу приділялась питанню будівництва газопроводу «Північний потік-2».

«Ще одне важливе питання – це, звичайно, запобігання втручанню у президентські вибори в Україні. Це питання порушували і наші партнери, оскільки цього року відбудуться вибори не лише в Україні, але і в низці країн-членів Європейського Союзу та вибори до Європарламенту», – наголосив заступник глави АП.

Крім того він розповів, що всі партнери підтримали ідею про те, що ціна російської агресії повинна постійно зростати.

«Наша участь у конференції співпала з тим, що Європейський Союз готувався до засідання Ради міністрів ЄС. Принципово важливо, що після певної паузи Євросоюз ухвалив важливе рішення про «азовський» пакет санкцій. Таким чином ми тепер маємо пакети санкцій, пов’язані з окупацією Криму, агресією на Донбасі та на Азові», – зазначив Єлісєєв.

Він запевнив, що українська дипломатія не зупинятиметься на досягнутому і продовжить працювати над тим, щоб «азовський» пакет санкцій наповнювався змістом і розширювався.

Нагадаємо, співголова Європейської ради з питань зовнішніх відносин Карл Більдт заявив, що збереження існуючих санкцій проти РФ є дуже потужним сигналом для Москви.   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:18 :16