Новини » Політика 18 лютого, 2019, 11:56
Луценко: Агітатору заборонено видавати гроші
ZIK
ZIK

Підкупом вважається усе – роздача грошей, цінних подарунків, продуктів харчування. Навіть видача грошей агітаторам – заборонена законом.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко під час наради керівників правоохоронних органів, яку транслював телеканал ZIK.

«Неприпустимою є агітація без вихідних даних. Про це йдеться в одній зі статей адміністративного кодексу. Якщо поліція виявляє порушення, то зобов’язана на місці виписати штраф. Коли ж людина продовжує незаконні дії, спецгрупа має довезти її у райвідділ, провести усі процесуальні дії. Втім, такі заходи слід застосувати лише тоді, коли людина не припинила порушувати закон», – наголошу є генпрокурор.

Також Юрій Луценко звертає увагу на проблему щодо виставляння агітаційних наметів.

«Агітаційні намети є законними, якщо партії подали заявку в орган місцевого самоврядування і мають вихідні дані щодо інформації, яку розповсюджують. Але закон не дає можливості місцевій владі збирати за це кошти. Втім, цього року Чернівці вирішили у такий спосіб трішки підзаробити. Що ще цікаво, в Луганській області поліція вважає, що потрібно мати дозвіл міськради на встановлення агітаційних наметів. Але це теж не відповідає закону!», – підкреслює Генеральний прокурор.

Однак Юрій Луценко зізнається, що однією з найбільш актуальних небезпек залишається ймовірний підкуп виборців.

«Підкупом вважається усе – роздача грошей, цінних подарунків, продуктів харчування. Проте до цього списку не відносяться сувеніри з партійною символікою. Навіть видача грошей агітаторам – заборонена законом! Якщо десь з’являється інформація про це, поліція має право затримувати людей», – пояснює Генеральний прокурор.

Юрій Луценко додає: величезною зоною відповідальності є чистота списків виборців.

«Хочу наголосити на тому, що не можна голосувати за громадянина, який є закордоном. Це кримінал, який легко розкриється на наступний день. Всі списки громадян будуть передані і в прокуратуру, і в СБУ, а також в МВС», – запевняє генеральний прокурор.

Крім того, болісною темою є голосування за мертвих громадян, наголошує Юрій Луценко.

«Йдеться про великі цифри. Тому необхідно провести внутрішню перевірку реєстрів. Цей список мають отримати суб’єкти виборчого процесу і їхні представники, разом з Нацполіцією, наведуть порядок», – зазначає генеральний прокурор.

Юрій Луценко наголошує: потрібно забезпечити безпеку виборчої агітації, мітингів тощо.

«Приблизно тиждень тому, в столиці, стався неприємний інцидент. Не секрет, що для проведення мітингу потрібно подати заявку, ніяких термінів для цього закон не встановлює. Отже, в Києві тривала зустріч політичної партії, поряд з якою відбувався контр-мітинг. Тому поліція має з’ясовувати в останніх інформацію щодо наявності заявки. Адже необхідно запобігти конфліктам», – додає генеральний прокурор.

До того ж Юрій Луценко прогнозує, що найбільше напруження буде у день виборів.

«Закон передбачає відповідальність працівників правоохоронних органів за незаконні дії щодо учасників виборчого процесу. Рекомендую перед кожною дією поспілкуватися з прокурором і знайти законну площину», – зазначає генеральний прокурор.

Серед усього, Юрій Луценко звертає увагу на пов'язаний з активістами інцидент, що трапився в столиці, на Подолі.

«Працівник поліції явно перевищив свої повноваження, коли затриманому громадянину наніс декілька ударів. Ми на це зреагували, показали, що закон – один для всіх. З іншого боку, прокурори узгодили підозру до учасників штурму райвідділу», – наголошує генпрокурор.

Нагадаємо, раніше Юрій Луценко пояснив, чому важливо дотриматися законності виборів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 01:57 :04