Новини » Політика 18 лютого, 2019, 22:55
«Колосальні зміни!» – експерт про ставлення до України і Росії у світі
ZIK
ZIK

Із 2014 року ситуація кардинально змінилася на користь України. Адже за п’ять років ставлення до Росії і її ролі у дестабілізації ситуації погіршилась, бо світ став більш насторожено ставитися до РФ. На відміну від України, якій раніше навіть не хотіли продавати зброю, а армія була змушена обходитися сухпайками і касками.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив політичний аналітик інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

«Якщо аналізувати ситуацію довкола України у світі та у глобальній політиці, то на багатьох конференціях вона звучить і достатньо давно як ситуація стратегічної невизначеності. Тобто ніхто не може твердо і впевнено сказати, як і куди буде розвиватися світова політика, і в якому напрямі», – сказав Горбач.

За його словами, так відбувається тому, що наразі є дуже багато розбіжностей. Зокрема таких, як Brexit, китайські торгівельні війни і не лише. Але звичайно, що й російська інформаційна, пропагандистська і військова експансії теж поширюються не лише в Україні, але й у Сирії та інших точках Африки, де ведуться гібридні війни.

«Тому ми зараз живемо у світі, де нічого впевнено не можна сказати наперед. Але ми розуміємо і те, що Україна як одна із світових та геополітичних проблем, на превеликий жаль, має війну з Росією. І саме це є пріоритетною проблемою не лише для нас, а й для світу», – прокоментував він.

Звичайно, на його думку, було б добре жити у благополучній країні, де немає війни, і ні для кого не бути проблемою. Але гірше було б мати проблему і повну байдужість до себе з боку оточуючого середовища від потужних країн.

«Якщо розглядати ситуацію в динаміці, то, починаючи з 2014 року і до 2019 року, Україна залишається однією з головних тем переговорів. І не лише за участі України. Бо без України про неї теж говорять, і це начебто погано, але тим не менше це сигнал та індикатор того, що вона важлива серед переліку проблем світової політики. І звичайно, що динаміка зміни ставлення до України зі зміною ставлення до РФ», – зазначив Горбач.

Він розповів, що за п’ять років ставлення до Росії і її ролі у дестабілізації ситуації погіршилась, бо світ став більш насторожено ставитися до неї.

«Звісно, світ ще не зовсім позбувся всіх ілюзій щодо РФ, але діє настільки, наскільки може собі дозволити це зробити санкціями та риторикою, але не реальною конфронтацією. Що ж стосується ставлення до України, то воно покращилось. Бо ще у 2014 році ми починали з ситуації, коли фактично були під збройним ембарго, і Україні ніхто не хотів продавати летальну зброю, а обходилися сухпайками і касками. Зараз же відбулися колосальні зміни. Тому я вважаю, що зовнішньополітична стратегія України за ці п’ять років дала результат», – вважає він.

Нагадаємо, Міністри закордонних справ ЄС на засіданні у понеділок, 18 лютого, в Брюсселі визначили сфери, в яких Євросоюз надасть підтримку українським регіонам в районі Азовського моря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 15:14 :01