Новини » Політика 18 лютого, 2019, 13:41
І. Геращенко: Мусимо зробити ще дуже багато, аби перемогла Україна, а не антимайдан
Ірина Геращенко. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Ірина Геращенко. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Українці зобов’язані зробити ще дуже багато, аби перемогла Україна, а не антимайдан.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

Згадуючи події на Майдані, вона зазначила:

«Ці три страшних дні – назавжди в моїй пам’яті. Перші поранені з вибитими очима, яких затягуємо в медпункт ВР. Забитий регіоналами кабінет переляканого спікера Рибака, й одна депутатка з яскраво – кривавою помадою на губах цідить нам у спину: «Вас всіх посадять».

Важкі переговори з матюкливим п’яним антимайданом в Маріїнці, щоб допустили швидкі. Евакуація важкопоранених з пробитими головами, й ми з кількома дівчатами – Олена Кондратюк Mariya Ionova, Ірою Купрейчик – витягаємо їх з намету, перетвореного на катівню. В наметі – кров на землі, й дуже багато людей. Якась сюрреалістична розмова з агресивним натовпом і крикливими тітками. Але – вони таки віддають нам 11 важких.

Перша швидка з найтяжчими – і ми мчимо забитими міліцією вулицями в 17 лікарню. Триденне чергування. Афганці на вході – аби відбити поранених, якщо прийде міліція. Журнал поранених, в якому червоним викресліть тих, хто помер... Сотні киян під вікнами з криком: «Іра, які ліки і препарати потрібні, кажи негайно!». Страшні новини з Майдану. Швидкі. Швидкі. Швидкі. Закривавлений телефон Лесі Жуковської, яку на ношах несуть в операційну, а на екранчику висвітлюється «тато» – й треба взяти трубку.

Щогодинний зідзвон з колежанками Лілією Гриневич, Александрою Кужель, Оксаною Продан, Марією Матіос, Тетяною Слюз, Людмилою Денисовою, які чергують в ЛШД і Жовтневій, інших лікарнях.

І..... мій ровесни, що кусає губу і шепоче в ординаторській: « Я папа..... папа Саши Плеханова...» – перша для мене страшна, усвідомлена в ті дні смерть.......

Вічна Пам’ять... Дякуємо, що з Неба тепер захищаєте Україну…».

Нагадаємо, цього дня, п’ять років тому, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 11:44 :23