Новини » Політика 18 лютого, 2019, 23:50
Хмара: Зовнішня політика України повністю провалена
ZIK
ZIK

Закордоном є люди, які дуже співчувають Україні. Але дивлячись на політику подруги Путіна пані Меркель і російську пропаганду, за опитуваннями 30 відсотків все ж вірять російській політиці.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив Герой України і народний депутат України І, II та IV скликань Степан Хмара.

«Я вважаю, що зовнішня політика України повністю провалена. Тому що на жаль українська дипломатія і вище державне політичне керівництво не змогло добитися того, щоб визнати Росію воюючою стороною і агресором», – сказав Хмара.

Він вважає, що це нонсенс, адже не можна зберігати дипломатичні відносини з державою, яка напала.

«Саме така ситуація впливає насамперед на громадську думку тих країн, які ведуть подвійну політику. Бо є люди, які нам дуже співчувають, але дивлячись на політику подруги Путіна пані Меркель і російську пропаганду, то за опитуваннями 30 відсотків вірять російській політиці», – зазначив він.

Також, за його словами, якщо говорити про те, чого не досягла Україна. Варто було все зробити для того, щоб у Раді безпеки ООН позбавити можливість голосувати РФ, принаймні, коли розглядаються українські питання. Бо виключати їх ніхто звідти не буде.

«Я вважаю, що нам нарешті треба «показувати зуби». Бо, наприклад, коли пані Могеріні виступає і каже, що будуть введені санкції проти РФ. То мова йде про персоналії, але це цинічна насмішка над Україною. Бо вона означає, напишуть, що це санкції проти моряків, капітанів та полковників ФСБ. На що ми маємо різко реагувати, бо якщо ми не будемо реагувати, нас просто задушать», – наголосив Хмара.

Він окремо проаналізував також питання постачання газу для Німеччини з РФ. А також ситуацію з Азовським морем.

«Меркель спекулює, коли каже, що Німеччина хоче російський газ. Ми ж не проти, але чому Росія веде війну з Україною і ті потужності, які вони хочуть закласти в «Північний потік-2» цілком можна пропустити через українську трубопровідну систему. Ми не проти – купуйте, але ж триває війна і Росія шукає обхідний шлях, а ми на це не відреагували. Так, як ми не відреагували, коли будувався Керченський міст. Ми вже давно мали розірвати угоду 2003 року, де РФ змусила Кучму підписати документ щодо Азовського моря, в якому йшлося, що воно є спільним для використання морем України і РФ. Тому ми дійшли до того, що російські кораблі мають право підходити до берегової лінії, що є загрозою нашої безпеки. І такі документи МЗСвже давно мало б розірвати», – сказав він.

Нагадаємо, Міністри закордонних справ ЄС на засіданні у понеділок, 18 лютого, в Брюсселі визначили сфери, в яких Євросоюз надасть підтримку українським регіонам в районі Азовського моря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:35 :32