live
Новини » Економіка 204 Читать эту новость на русском

Гройсман про ринок землі: До 200 гектарів в одні руки

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що цього року в Україні не запровадять вільний обіг сільгоспземель, оскільки для ухвалення відповідного закону не вистачить голосів у парламенті.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню Ліга.net, відповідаючи на запитання, чи в цьому році буде прийнятий закон про обіг сільгоспземель, – повідомляє Укрінформ.

«Я думаю, ні, для цього не буде голосів», – сказав Гройсман.

Він також зауважив, що політики не готові брати на себе відповідальність і проводити якісну реформу ринку землі.

«До того ж, це зручна тема для спекуляцій на страху людей. Процес має йти еволюційно і бути проговореним з громадянами. Я виступаю за розумне впровадження ринку землі з чіткими умовами. Обмежений обсяг володіння – до 200 га в одні руки плюс 200 га на фермерське господарство. Право власності лише для громадян України. Купувати землю мають фермери, а не холдинги. Створення малих та середніх фермерських господарств – це пріоритет», – додав Гройсман.

Прем’єр-міністр також зауважив, що не можна допустити, щоб великі земельні наділи отримали лише кілька гравців.

Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня 2018 ухвалила законопроект №9355-5 про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Зокрема, передбачено, що Кабінет міністрів до 1 березня 2019 року має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Loading...
Loading...
Loading...