Новини » Політика 18 лютого, 2019, 15:28
Голова КВУ звинуватив один із телеканалів у незаконній агітації телесеріалом
ZIK
ZIK

Вчора, 17 лютого, один з центральних телеканалів України транслював серіал «Слуга народу 3», який не був маркований як політична реклама. Тому, на думку Комітету виборців України, відбулося порушення чинного законодавства щодо незаконної агітації.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«КВУ наразі не отримав відповіді від Центральної виборчої комісії відповідь щодо того, чи визнає вона серіал «Слуга народу - 3» агітацією. Тому сподіваємось, що таки отримаємо її цього тижня. Але хочу нагадати, що ще вчора один з телеканалів транслював цей серіал без маркування політичної реклами. Тому ми вважаємо, що відбулось порушення чинного законодавства щодо незаконної агітації. Адже витрати пов’язані з цим серіалом не були оплачені в рамках виборчого фонду кандидата», – сказав Кошель.

Також він зазначив, що звіти кандидатів Комітет виборців України зможе отримати за декілька днів до виборів. Тому наразі важко говорити про те, які суми витрачають кандидати на рекламу і волонтерів.

«Більше десяти осіб зараз проводять активну кампанію із залученням волонтерів і не лише. Можливо, штаби кандидатів розробили логічні механізми, яким чином фінансувати роботу цих людей. Адже це, наприклад, можна, робити через рекламні агентства.  Тому ми наразі не можемо зробити висновки у цьому питанні, тому що звіти кандидатів побачимо лише за кілька днів до дня голосування», – прокоментував він.

Що ж до формування комісій на виборчих дільницях, то Кошель вважає, що найменше проблем буде в окружних комісіях.

«Зараз складно говорити про виборчі комісії, адже у нас немає остаточних даних про формування виборчих штабів. Але думаю, що із формуванням окружних комісій не мало б бути проблем, на відміну від дільничних, де вони можуть виникнути. Зокрема, це стосується можливої оплати супутніх витрат пов’язаних з їх роботою», –  розповів Кошель.

Адже, за його словами, зараз закон передбачає, що оплачувати можна лише роботу трьох членів дільничної комісії.

«Йдеться про голову, секретаря і одного члена комісії. Тобто робота інших десяти чи двадцяти членів комісії повинна здійснюватися на волонтерських засадах. Але, поки що ми бачимо, що є лише дві політичні партії, які мають суттєву розгалужену мережу – це Блок Петра Порошенка і партія «Батьківщина». Принаймні, до такого висновку можна дійти враховуючи їхню участь у виборах до ОТГ», – зазначив він.

Нагадаємо, нещодавно аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок також говорив про те, що назва стрічки «Слуга народу» відповідає назві політичної партії, висуванцем якої є Зеленський. Тому сама згадка про неї означає, що фільм має агітаційний характер.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 09:11 :21