Новини » Політика 18 лютого, 2019, 14:46
Голова КВУ: Вперше за 20 років є можливість налагодити роботу агітаторів
ZIK
ZIK

Сьогодні на вулицях українських міст тисячі людей стоять в агітаційних наметах і роздають агітпродукцію, партійні газети. Але проблема у тому, що легально оплатити їхні послуги наразі немає можливості, адже непрямим підкупом можна вважати навіть забезпечення агітаторів гарячим чаєм чи канапками. Тому є надія, що зараз будуть внесені зміни в законодавство і нарешті вдасться налагодити роботу агітаторів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«У період виборчої кампанії ми ніколи не оперуємо саме кількісними показниками порушень. Адже вони можуть давати досить хибне уявлення про хід виборчої кампанії і день голосування», – сказав Кошель.

Він вважає, що можна порахувати білборди, рекламні матеріали та іншу незаконну агітацію і збільшити цю цифру вдвічі або втричі. Але за результатами довготермінового спостереження, однією з ключових проблем залишається незаконна агітація і потенційні порушення.

«Наприклад, було зафіксувано сотні білбордів та рекламні ролики без вихідних даних. Це свідчить про те, що низка кандидатів ще до того, як відкрити виборчі фонди, проводили агітаційну кампанію. А також фінансували це у не встановлений чинним законодавством спосіб», – зазначив він.

За його словами, імовірно, це були тіньові кошти. Але проблема залишилась, навіть, після оголошення виборчих перегонів. 

«Існує проблема потенційних порушень, адже сьогодні тисячі людей у містах України стоять в агітаційних наметах, де роздають агітаційну продукцію. Відповідно до закону про вибори сьогодні майже неможливо фінансувати витрати пов’язані з роботою цих людей у законний спосіб. Іншими словами, якщо ми заплатимо агітаторам за послуги із перевезення агітаційних наметів і ми забезпечили цих людей гарячим чаєм чи канапками, то закон це може тлумачити, як непрямий підкуп виборців», – прокоментував Кошель.

Він наголосив, що 20 років в Україні традиційно закривали очі на те, що робота мереж агітаторів і спостерігачів традиційно фінансувалися у конвертах. Тому він вважає те, що зараз це питання намагаються вирішити, є дуже добрим знаком.

«Зараз потрібно шукати шляхи, яким чином можна легально профінансувати роботу агітаторів. Саме тому минулого тижня ми звернулися до Центральної виборчої комісії щодо пояснення, чи можуть подібні витрати фінансуватись в рамках закону про волонтерську діяльність . Наразі ми чекаємо на відповідь і маємо надію, що кандидати зможуть вийти із глухого кута. Тому що станом на сьогодні така проблема є», – наголосив він.

Нагадаємо,  поліція зареєструвала майже півтори тисячі повідомлень щодо порушень виборчого процесу. Більшість заяв стосуються незаконної агітації, підкупу виборця. Ще частина – пошкодженого майна і хуліганських дій. Загалом поліція зареєструвала 1477 повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом.

Читайте більше новин про: вибори Президента 2019 та кандидатів

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:51 :08