Новини » Політика 18 лютого, 2019, 15:19
Експерт про «Північний потік-2»: Німці пробують обманути самі себе, а потім нас
ZIK
ZIK

Кожна країна керується своїми національними інтересами, зокрема, у процесі будівництва «Північного потоку-2». Німці, з одного боку, завдяки росіянам хочуть розвинути свою економіку, а з іншого – ставлять під загрозу безпеку Європи.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив дипломат, експерт фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара.

«Кожна країна, обираючи той чи інший крок, керується своїми національними інтересами. Тому, в інтересах німців будувати «Північний потік-2», хоча в середньостроковій перспективі це змінить природу Європейського союзу», – наголошує дипломат.

Фактично, буде поляризація країн, переконаний експерт.

«Частина країн відчує загрозу з боку Росії. Польща, Балтія, Фінляндія, Румунія, Швеція будуть більш проамериканськими. Їхні інтереси суперечитимуть старому ядру – Франції і Німеччини», – вважає Олександр Хара.

З одного боку, в інтересах Німеччини зберегти ЄС, адже це її ринок збуту, звертає увагу дипломат.

«Взагалі, Німеччина – дуже дивна країна. Вона експортує більше, аніж споживає. Для подальшого розвитку їй потрібні ринки. Найкращі – в ЄС, де приблизно півмільярда покупців», – пояснює Олександр Хара.

З іншої сторони, Німеччині потрібна енергетика, зокрема, й для того, щоб виготовляти продукцію, зазначає експерт.

«Тим паче, німці відмовляються від ядерної енергетики. Тому Росія є, начебто, незамінним партнером. Тут і дилема. На одному боці шальок терезів – розвиток. В такому разі Європейський союз – розповзеться з точки зору безпеки. А на іншому боці – безпека», – каже дипломат.

Тому Німеччина не може віднайти формулу, переконаний  експерт фонду Майдан закордонних справ.

«Німці намагаються обманути самі себе, а потім нас. Адже кажуть, що можуть завантажити нашу трубу російським газом, наче для Путіна ця угода буде більш «святою», аніж з європейцями», – каже експерт.

Інтереси суперечать тому, яке ставлення мало б бути до Росії, наголошує Олександр Хара.

«Санкції, які ухвалили у зв’язку з актом агресії 25 листопада минулого року, з боку ЄС будуть косметичними! Водночас, у США представники демократично-республіканської партії висунули непоганий законопроект. Він є потужним технологічно і фінансово у стосунку до зовнішнього боргу, енергетичної кампанії. Вони будуть ще більш підривати базу, на якій будує агресію РФ», – переконаний дипломат.

Європейці не хочуть впливати на РФ в силу інтересів, зазначає  експерт.

«Вони побоюються розходжень, до того ж у них є культура, яка передбачає діалог. Навіть, якщо інша сторона вважає спілкування – агресією. Тому я переконаний, що збиратися у форматі «Норманської четвірки» – немає сенсу», – додає Олександр Хара.

До слова, деякі експерти вважають, що через «Північний потік-2» Балтійське море може стати «українським Азовом».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 23:33 :51