Новини » Світ 18 лютого, 2019, 16:35
Для боротьби з глобальним потеплінням вчені пропонують посадити трильйон дерев
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Швейцарські екологи підрахували, що збільшення лісових масивів на третину дозволить зупинити накопичення в повітрі вуглекислого газу.

Висаджування лісових масивів у глобальному масштабі – зі збільшенням їх кількості приблизно на третину – дозволило б не просто зупинити накопичення антропогенного вуглекислого газу, але і знизити його нинішній зміст в повітрі. З такою пропозицією Томас Кроутер (Thomas Crowther) з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха (ETH Zurich) виступив на минулому в Вашингтоні щорічній зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки (AAAS), пише naked-science.

Вчені оцінили потенційну кількість вуглецю, яка здатна зв’язати з повітря накопичують біомасу дерева.

«Зараз це 400 гігатонн з трьох трильйонів дерев, і якщо ви збільшите їх число ще на трильйон, то отримаєте ще близько сотні гігатонн, виведених з атмосфери, тобто практично стільки, скільки людство викидає за десятиліття», – сказав доктор Кроутер в інтерв’ю для The Independent.

За словами Кроутера, до сих пір можливості лісів недооцінювалися навіть фахівцями. Їх висаджування вважалося далеко не найефективнішим способом обмежити накопичення вуглекислого газу в повітрі. Однак нові цифри, отримані з використанням самих недавніх спостережень на Землі і з орбіти, показують, що існуючі території планети здатні легко розмістити ще близько 1,2 трильйона дерев.

«Ми не націлені на міські або сільськогосподарські землі, – каже вчений, – тільки на занедбані або деградовані території».

Їх освоєння дозволить стримати дві найважливіші проблеми – зміну клімату і вимирання живих організмів – одночасно.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 02:16 :12