Новини » Політика 18 лютого, 2019, 21:45
«Буде ще гірше», – Чорновіл про «азовський» пакет санкцій проти Росії
ZIK
ZIK

Всі санкції завжди вводяться за висхідною, й «азовський» пакет персональних санкцій проти Росії – це лише перший етап.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Тарас Чорновіл.

Коментуючи «азовський» пакет санкцій, який погодила сьогодні Рада ЄС, пан Чорновіл вважає, що не варто робити якісь висновки на їх основі.

«Ми ніколи не бачили, принаймні в українському питанні, санкцій, які б відразу вводилися з верхньої точки щодо конкретних питань. Спочатку водяться персональні санкції щодо конкретних осіб. Коли почалася російська агресія проти України, санкції вводилися проти бойовиків, козачків, і всі розводили руками, мовляв, вони і так ніяких рахунків не мають. А потім санкції стали такими, що їх вже називають мало не війною проти «русского міра», – зазначив Чорновіл.

Зокрема пан Чорновіл зауважив, що санкції у зв’язку з подіями в Керченській протоці йдуть за такою самою схемою. Перший етап санкцій стосується фізичних осіб, які здійснили конкретний факт злочину в Керченській протоці і акваторії Чорного моря. Другий і третій етапи вже будуть стосуватися серйозніших питань.

«Другий етап санкцій має носити певну економічну складову, а третій, сподіваюся, що до нього дійде, стосується обмежень для цілого ряду російських кораблів і корабельних компаній щодо права заходу в порти країн ЄС. Чи дійдуть європейці до третього рівня – сказати важко, але мені здається, що така готовність є, бо те, що відбулося в Чорному морі, є дуже страшним викликом для системи комерційного пароплавства. Якщо це можуть робити росіяни, чому це не можуть робити якісь погані хлопці?» – пояснив політолог.

Нагадаємо, що Рада міністрів Євросоюзу під час засідання 18 лютого ухвалила так званий «азовський» пакет санкцій проти Росії.

До слова, 25 листопада, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

Вночі з 25 на 26 листопада минулого року відбулося засідання РНБО, під час якого рада одноголосно закликала Президента запровадити воєнний стан в Україні.

26 листопада Верховна Рада України підтримала Указ Президента про воєнний стан.

Він був запроваджений у 10 областях України – Вінницькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській. Воєнний стан вводився 28 листопада минулого року з дев’ятої ранку. Тривав він до 27 грудня.

Порошенко також звернувся до Путіна з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців.

Рада Безпеки ООН скликала термінове засідання щодо України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:52 :18