Новини » Політика 18 лютого, 2019, 10:18
Аваков: Поліція зареєструвала майже півтори тисячі повідомлень щодо порушень виборчого процесу
ZIK
ZIK

Більшість заяв стосуються незаконної агітації, підкупу виборця. Ще частина – пошкодженого майна і хуліганських дій. Загалом поліція зареєструвала 1477 повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час наради керівників правоохоронних органів, яку транслював телеканал ZIK.

«Поліція вже зареєструвала 1477 заяв та повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом. Найбільше порушень у столиці – 158, у Дніпропетровській області зафіксували 153 ексцеси, у Київській – 109, в Одеській – 82. Переважно заяви пов’язані з фактами незаконної агітації – таких випадків було аж 1004. Щодо підкупу виборця, було 1006 повідомлення, пошкодження майна – 27, скарг на хуліганські дії – 17», – каже Арсен Аваков.

За вказаними фактами розпочато 61 кримінальне провадження, з яких 35 пов’язані із порушенням виборчого законодавства, а 26 – проведенням передвиборчої кампанії, наголошує міністр.

«Складено 306 протоколів про адмінпорушення. Для профілактики проводяться зустрічі з керівниками політичних партій, довіреними особами, осередками на місцях тощо. Ми роз’яснюємо непростимість дестабілізації. Всі виявлені порушення озвучуємо публічно і доводимо до широкого загалу», – говорить Арсен Аваков.

Аби швидко реагувати на порушення під час виборців, особовий склад МВС вивчає відповідне законодавство, звертає увагу міністр.

«Спільно із громадськими організаціями ми проводимо тренінги. Також надаємо охорону кандидатам. Наразі з таким проханням до Нацполіції звернулися вісім осіб. Крім того, ми максимально сприяємо роботі спостерігачів. За даними ЦВК, їх уже – 305 осіб. Для них організуємо охорону в місцях тимчасового перебування та проживання», – зазначає Арсен Аваков.

Крім того, міністр наголошує на тому, що вже відбуваються спроби розгорнути систему масштабного підкупу виборців.

«Ми уважно за цим спостерігаємо. Якщо події перетечуть у фазу злочину, Нацполіція миттєво відреагує. Особливою небезпекою є зовнішнє втручання в роботу ЦВК. Тому поліція активно співпрацює з міжнародними поліцейськими інституціями: Європолом, Інтерполом та іншими», – каже Арсен Аваков.

Міністерство внутрішніх справ не буде втручатися у процес, тобто надавати перевагу комусь із 44 кандидатів. Кожен з них матиме чітке ставлення зі сторони МВС, яке вимагає, перш за все, законних виборів, додає Арсен Аваков.

Нагадаємо, МВС проводить моніторинг ситуації, щоб у реєстрах виборців не було «мертвих душ» з окупованої території Донбасу і Криму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 03:32 :27