Новини » Регіони 17 лютого, 2019, 20:45
«Зовнішнє втручання»: У Тернопільській ОДА прокоментували інформацію про радіоактивне забруднення
ЗІК
ЗІК

Комплексного випробування і тестування нової системи оповіщення, через яку було розповсюджено повідомлення про радіоактивне забруднення у Тернопільській області, не проводилося, у промислову експлуатацію її не здано.

Про це в ефірі «UA: Тернопіль» повідомив начальник відділу оповіщення та оперативного чергування Управління ОДА Володимир Фаріончук.

Як повідомив начальник Управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА Ігор Лівінський, повідомлення про наявність радіоактивного забруднення в регіоні з’явилося в ефірі «Ua: Українське радіо Тернопіль» о 9:30 у студійному запису.

«У ньому йшлося, що про забруднення повідомляє Управління з надзвичайних ситуацій. Такого управління зараз в області взагалі немає. Є Управління з питань цивільного захисту населення ТОДА, і є Управління ДСНС України у Тернопільській області, яким керує Маслей», – заявив Лівінський.

«Скоріш за все, це було несанкціоноване втручання... Управління ОДА зв’язалося з розробниками програми, у якій було зроблено запис, і вони не виключають зовнішнього втручання... Також можливо, що був збій у системі», – додав він.

Після появи повідомлення в ефірі оперативні чергові повідомили черговим Служби безпеки України та у Нацполіцію.

«Наразі апаратуру (за допомогою якої було розповсюджено запис – ред.) знеструмлено, у вівторок (19 лютого – ред.) приїдуть розробники (програми – ред.), апаратуру буде вилучено, її будуть тестувати. Наразі зовнішнього втручання не буде. Ми працюємо на старій системі оповіщення, на життєзабезпеченні регіону це не позначиться», – заявив Лівінський.

За словами Фаріончука, апаратура, за допомогою якої було зроблено запис, ще не проходила тестування.

«Зараз ми користуємося старою системою оповіщення, яка була змонтована ще у 1960-70-х роках, вона вже відпрацювала свій ресурс, усі ремонтні комплекти вже використано. Через це постало питання монтування нової системи оповіщення», – повідомив Фаріончук.

Він додав, що управління ОДА, за рекомендацією ДСНС, «скористалося послугами ТОВ Науково-виробниче підприємство (НВП) «ОЗОН-С» (м.Дніпро), яке є передовим розробником інформаційних технологій».

«Нову систему монтують вже впродовж 2 років. Вона пройшла лише монтажні роботи і частково – пуско-налагоджувальні, які ще не завершено», – додав Фаріончук.

«Комплексного випробування системи ще не було, у промислову експлуатацію її не здано, оперативні чергові на ній не працюють», – зазначив він. 

Чому саме стався збій у роботі, за словами Фаріончука, «будуть розбиратися представники НВП».

У свою чергу в «UA:Українське радіо Тернопіль» заявили, що екстрене оповіщення населення про надзвичайні ситуації у Тернопільській області здійснює Управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА шляхом переривання сигналу Суспільного радіо та трансляції власної інформації.

«UA: Українське радіо Тернопіль автоматично ретранслює повідомлення Управління, тож не має впливу на зміст інформації чи час його появи в ефірі», – заявив мовник.

«Тернопільська ОДА повідомила, що стався збій програмного забезпечення системи оповіщення, що й спричинив запуск в ефір недостовірної інформації. Щодо причин збою буде проведено службове розслідування», – зазначили у компанії. 

Нагадаємо, 17 лютого у засобах масової інформації Тернопільської області з’явилося фейкове повідомлення щодо збільшення радіаційної небезпеки у регіоні. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 04:37 :41