Новини » Політика 17 лютого, 2019, 5:10
Росія може почати «балтійську кризу», – Порошенко
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images

Якщо Україна перестане захищати свій суверенітет, територіальну цілісність, безпеку та демократію в центрі Європи, «ми станемо на коліна перед агресором».

Таку заяву зробив Президент України Петро Порошенко сьогодні під час панельної дискусії «Безпека у Східній Європі» в рамках Мюнхенської безпекової конференції, повідомляє сайт голови держави.

«Це абсолютно нова реальність. Ми маємо навчитися жити в цій реальності та розуміти, якщо не буде єдності та солідарності, агресор може піти набагато далі»,- підкреслив Порошенко, коментуючи російську агресію (в тому числі – у Керченській протоці та Азовському морі), захоплення в заручники українських моряків, економічну агресію, включаючи й питання «Північного потоку-2», втручання РФ у вибори в Україні тощо.

«Мене дуже бентежить, коли я чую, як деякі кажуть, що Україна та Росія повинні припинити стріляти. Якщо Росія припинить стріляти, буде мир. Якщо Україна припинить стріляти, не буде України», – наголосив Порошенко.

Також він підкреслив: «Якщо ми перестанемо захищати наш суверенітет, нашу територіальну цілісність, безпеку та демократію в центрі Європи в ХХІ ст., ми станемо на коліна перед агресором».

За його словами, сьогодні світ має дати колективну відповідь на те, що треба робити з безпекою. «Хочу нагадати, що атака на українські кораблі в Керченській протоці має дуже цікаве пояснення з боку Росії: вони захищають Керченський міст. Уявіть російську атаку в Балтійському морі з метою захисту «Північного потоку-2» через декілька років. Треба мати значно кращу координацію наших дій», – підкреслив Порошенко.

Як повідомлося, Президент України Петро Порошенко 15-16 лютого перебуває з робочим візитом у Німеччині та бере участь ювілейній 55-й Мюнхенській безпековій конференції.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 21:29 :49