Новини » Спорт 16 лютого, 2019, 21:11
Жіночий персьют на КС-18/19 з біатлону в США виграла німкеня Деніз Херрманн
Німкеня Деніз Херрманн виграла персьют в Солт-Лейк-Сіті / Agence Zoom
Німкеня Деніз Херрманн виграла персьют в Солт-Лейк-Сіті / Agence Zoom

Сьогодні, 16 лютого, на восьмому етапі Кубка світу з біатлону поточного сезону-18/19 в Солт-Лейк-Сіті (США) тривають гонки переслідування – серед жінок та серед чоловіків. Першими виясняли стосунки представниці прекрасної статі.

Як повідомляє biathlon.com.ua, непередбачуваний вітер на стрільбищі лижного комплексу «Солджер Холлоу» продовжив малювати найхимерніші абстракції по ходу гонок восьмого етапу Кубку світу в США Солт-Лейк-Сіті. Гонка переслідування пройшла в кращих традиціях голлівудських трилерів, тримаючи в напрузі глядачів до останніх метрів дистанції.

«Пригоди» біатлоністок почалися з першого вогневого рубежу, коли промахувалися лідери після спринту – Марте Олсбю Ройселанд і Кайса Макаряйнен. Але і суперниці не поступалися в кількості промахів. І сьогодні мова навіть не йшла про клас снайперів: якщо вже лідер Кубку світу Доротея Вірер була змушена вісім (!) раз зазирнути на коло штрафу!

Непередбачувані переміщення по ходу гонки вивели до останнього рубежу в лідери двох німецьких спортсменок – Франциску Хільдебранд і Деніз Херрманн. До цього моменту Хільдебранд зовсім не мала промахів, а у Херрманн був всього одне штрафне коло, що стало, мабуть, головним сюрпризом сьогодні на стрільбищі.

А на заключному рубежі Франциска все-таки дала шанс подрузі-суперниці! Обмежившись одним промахом, Хільдебранд помчала на штрафне коло, і вже не бачила, як таку ж помилку допустила і Херрманн! Але Деніз стріляла на п’ять секунд швидше, що дозволило на виході зі стадіону скоротити відставання від лідера до 12-ти секунд. Ну, а на дистанції рівних екс-лижниці просто не було: методично скорочуючи відставання, Херрманн ще до останнього віражу буквально пролетіла повз Хільдебранд, і на фініші відсвяткувала третю в кар’єрі біатлонну перемогу!

Не менш напруженою і цікавою вийшла боротьба за бронзу. Фаворитом перед останнім рубежем тут була Ліза Віттоцці, яка піднімалася з 12-го місця в спринті. Але, чисто провівши три вогневі рубежі, на четвертому італійка пішла на два кола штрафу, відкривши суперницям дорогу на подіум.

Скористалася реверансом Віттоцці фінська ракета – Кайса Макаряйнен. Невдало провівши старт гонки, вона поступово піднімалася в проміжному протоколі, і після чистої заключної стійки вискочила на трасу третьою. Так, за спиною фінки «висіли» Анастасія Кузьміна і Марте Олсбю Ройселанд, але коли Кайса бачить перед собою відчутну мету і чисту дистанцію, її не зупинити! На фініші вона «привезла» двом суперницям десять секунд.

Для українських дівчат ця гонка склалася вкрай невдало. Юлія Джима, яка стартувала десятою, сьогодні не зуміла проявити свої найкращі якості. Перш за все, в швидкості, якою Юля заразила оптимізмом своїх вболівальників в спринті. Кинути камінь в нашу спортсменку за чотири промахи рука не піднімається – аж надто непередбачуваними були сьогодні умови для стрільби. Однак, все разом – слабкий хід і 600 метрів штрафу – змусили Юлю опуститися на 33-е місце в фінішному протоколі.

Також значний регрес в гонці продемонструвала Яна Бондар. Досить непогано провівши два рубежі лежачи з єдиним колом штрафу, Яна увійшла в кураж боротьби, і поплатилася за це в стійці. Спробувавши на третьому рубежі відстріляти швидко, вона допустила дві помилки, а потім остаточно поховала свої шанси на залікову зону ще трьома промахами на четвертій стрільбі. Все-таки поки впевненості в стрільбі стоячи Бондар не вистачає – надто мало часу минуло з моменту зміни положення в приготуванні. На фініші Яна виявилася 48-ю після старту з 18-го місця.

Ще однією дуже важливою подією гонки стала зміна лідера загального заліку Кубку світу! Доротея Вірер, починаючи з Оберхофа, потроху підпускала до себе Лізу Віттоцці, і сьогодні момент «перевдягання» настав! Доротея Вірер на фініш прийшла лише 20-ю, в той час, як шосте місце Віттоцці дозволило тепер вже їй приміряти жовтий біб! На чемпіонат світу в Остерсунд Ліза поїде, маючи незначний запас у сім очок. Ах, яка боротьба за Великий кришталевий глобус чекає нас на фініші сезону.

Картинки по запросу Картинки Біатло IBU

Біатлон. Кубок світу сезону-2018/2019. Восьмий етап

14 – 17 лютого. Солт-Лейк-Сіті (США)

16 лютого. Жінки. Гонка переслідування 10 км (чотири вогневі рубежі)

1. Деніз Херрманн (Німеччина) – (0+0+1+1) 28.03,4

2. Франциска Хільдебранд (Німеччина) – (0+0+0+1) +4,2

3. Кайса Макаряйнен (Фінляндія) – (2+0+1+0) +16,5

4. Марте Олсбю Ройселанд (Норвегія) – (1+2+1+0) +27,0

5. Анастасія Кузьміна (Словаччина) – (0+2+2+0) +27,0

6. Ліза Віттоцці (Італія) – (0+0+0+2) +55,6

7. Моніка Хойніш (Польща) – (0+0+2+1) +59,9

8. Каміла Жук (Польща) – (1+1+0+0) +1.16,0

9. Вероніка Віткова (Чехія) – (0+0+0+0) +1.19,5

10. Селья Емоньє (Франція) – (0+1+2+0) +1.27,9

11. Уляна Кайшева (Росія) – (0+0+0+0) +1.28,8

12. Маркета Давідова (Чехія) – (0+0+0+0) +1.29,4

...33. Юлія Джима (Україна) – (1+0+1+2) +2.46,7

...48. Яна Бондар (Україна) – (1+0+2+3) +4.58,9

Надія Бєлкіна (Україна) – не стартувала

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 11:50 :08