Важливо, що російськомовні українці теж патріоти, – Тарас Кузьо на презентації книги у Львові

Сьогодні, 16 лютого, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, відбулась презентація книги британського та канадського політолога з українським корінням Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України».

Розмовляли про книгу, війну та про те, які зміни відбулись за останні п’ять років.

Книга написана англійською мовою, проте є в українському та російському перекладах.

За словами автора книги, на Заході є дуже мало інформації про Донбас і про українські політичні сили. Саме це, додав він, і було поштовхом до написання.

Тарас Кузьо в 2015-2016 роках багато разів відвідав Україну, зокрема східні та південні регіони. Для нього це важливо не тільки тому, що він з української діаспори, а й тому, що хотів побачити російськомовну Україну, оскільки російська пропаганда називає події на Сході «громадянською війною». Тому дуже важливо побачити, що російськомовні українці теж патріоти, адже на Заході та й у Росії в це не вірять.

Автор декілька разів був і на фронті, ночував з вояками. Такий досвід був у нього вперше.

Книга – це критичний огляд того, що писали на Заході, та велика бібліографія. Це думки російських націоналістів, є і про українофобію, і про криміналітет та організовану злочинність (про це науковці пишуть дуже мало), про російський та радянський антисемітизм, про Революцію.

Тарас Кузьо вважає, що все це почалось не в 2013 році, а одразу по закінченні Помаранчевої революції. «Я думаю, війна буде ще довго, тільки Володимир Путін може її скінчити, адже він її почав», – зазначив політолог.

Розповів він і про зміни, які відбулись за останні п’ять років: українська влада почала підтримувати українську ідентичність; відбулась дерусифікація та декомунізація, яка проявилась не лише в демонтажі пам’ятників Леніну, а й в головах людей; в Україні нарешті з’явилась українська армія; запустився процес європеїзації – безвіз, що дало можливість більше подорожувати людям зі Східної та Південної України; важливо й те, що тепер в Конституції України пише, що стратегічна мета держави – членство в НАТО і ЄС.

Усе це показник того, що теперішня влада працює і багато чого змінюється, переконаний політолог.

 

 

Loading...