Новини » Суспільство 16 лютого, 2019, 0:30
У печерах в центрі Англії виявили древній «вхід в пекло»

Британські печери Кресвелл-Крегс, названі так по імені розташованої неподалік села Кресвелл, відомі вже порівняно давно (за легендою, одну з них використовував зі своїми товаришами Робін Гуд) і вважаються самим північним у Європі пам’ятником наскального живопису.

Про це повідомляє lenta.ua.

Насправді це не така вже і північ. Якщо поглянути на карту, вони розташовані на південь від кордону з Шотландією, і навіть для Англії ця місцевість на кордоні між Дербішир і Ноттінгемшир вважається центром.

З цих печер, розташованих в скелях, які оточують яр, найбільш відома Черч-Хоул, де були знайдені зображення часів палеоліту. Люди жили тут, починаючи з 43 тисяч років до н.е., залишивши кілька культурних шарів – 43 тис років до н.е., близько 30 тис років до н.е., близько 10 тис років до н.е. і далі ближче до нашого часу. Є навіть середньовічний шар, до якого відносять захисні наскальні гравіювання, які, як пише Sky News, спочатку вважалися простими графіті.

Звичайно, Кресвелл-Крегс це не знаменита французька печера Шові з її приголомшливою наскального живописом, але теж вельми примітний об’єкт. Тут навіть проводяться платні екскурсії. У 2012-му році печери були в списку на отримання статусу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але програли іншим кандидатам.


Французька печера Шові – свідоцтво того, що первісні люди були приголомшливими художниками, які вміли передати навіть динаміку ліній. Фото: TourMag.com

В ході розкопок, які проводяться тут з 1875-го року, були виявлені кістка з вигравіруваним головою коня, ряд інших кістяних предметів і останки стародавніх тварин. З чого стало зрозуміло, що тут не тільки ховалися, як Робін Гуд з колегами по розбійницькому ремеслу, але і просто жили. Але жили тільки в ті часи, коли печери були природним місцем існування для первісних людей. Коли ж люди переселилися в будинки, Кресвелл-Крегс стали згодом для навколишніх селян «обителлю зла».

Читайте також: Мандрівник у часі показав відео з 2120 року


Зараз печери Кресвелл-Крегс - цілком цивілізоване місце: вхід до печери Робін Гуда

Первісні барельєфні і гравіровані зображення тут знайшли в 2003-му році, але головне питання полягало в їх інтерпретації. Зараз дослідники прийшли до висновку, що це захисні знаки, які повинні були, на думку людей того часу, захищати їх від злих духів. Такі знаки малювали в британських старих церквах і будинках навколо дверей, вікон і камінів, тобто прорізів, через які злі зовнішні сили могли проникнути в приміщення.

У печерах Кресвелл-Крегс їх особливо багато навколо отвору діаметром трохи більше метра, яке веде в глибину, тобто, як вважали середньовічні британці, в підземний світ. Директор музейного об’єкта Пол Бейкер каже, що з якогось часу місцеві жителі стали вважати, що саме через цю дірку до них приходять серії хвороб або неврожаїв, і вони стали висікати навколо неї захисні знаки-огорожі від злих духів або пастки для них.


Подвійне V вважається знаком Діви Марії. Фото: BBC

Але оскільки лиха тривали, люди поверталися і висікали все нові знаки. Відбувалося це і в нові часи: вважається, що добре помітне на фотографіях подвійне V – знак Діви Марії. Як говорить один з учасників досліджень, ще двісті років тому англійська сільська місцевість сприймалася зовсім не як ідилія, і була місцем, де смерть і хвороби стали повсякденними супутниками жителів, а в темряві легко можна було уявити собі злих духів.

Ну а в сучасному світі навіть знаки, що відганяють духів, повинні приносити грошові знаки – екскурсії, присвячені цій темі, почнуться вже в кінці лютого.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 15:31 :23