субота, 16 лютого, 2019, 9:11
Тест: 101 рік незалежності Литви. Що ми знаємо про найбільшу балтійську країну?
1

Сьогодні, 16 лютого, у Литві відзначають Акт незалежності.

101 рік тому Литва офіційно проголосила про свою незалежність. 16 лютого – це священна дата для литовців, які протягом десятиліть у радянські часи відзначали її підпільно. У цей день 1918 року 20 народних обранців – Литовська рада – підписали документ. Він увійшов в історію як Акт, який проголошував «відновлення незалежної Литовської держави, заснованої на демократичних засадах, зі столицею Вільнюсом, із відокремленням цієї держави від усіх державних зв’язків з іншими народами». Проголошена держава змогла проіснувати до 1940 року, доки СРСР не окупував країну, увівши війська, відтак включивши Литва до свого складу як союзну республіку. З того часу і до розпаду Радянського Союзу Литва, як і Україна, була під диктатурою однієї партії і одного народу. Та у 90-х роках литовці змогли з новою силою та запалом і за короткий відрізок часу підняти рівень життя та статус своєї країни. Зараз це країна, яка стабільно розвивається. Литва стикається із тими ж проблема, що весь світ: відтік населення у більш розвинені країни, тероризмом та загрозами змін клімату.

Важливо підкреслити, що Литва – стратегічний політичний союзник України. Президент Литви Даля Грібаускайте багато років відстоює інтереси української держави, оскільки чітко розуміє, що агресивна політика Росії щодо України – це загроза не лише для окремого регіону, але для всього світу.

ІА ZIK пропонує своїм читачам пізнавальний тест, який дозволить більше дізнатися та перевірити свої знання про найбільшу балтійську країну.

 

Юра Мартинович,

ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Top
2019-03-22 00:27 :28