Новини » Світ 16 лютого, 2019, 7:36
Росія залишається загрозою, проте Заходу не потрібна конфронтація, – міністр оборони Британії

Росія залишається загрозою безпеки для країн НАТО, проте Заходу не потрібна конфронтація з Москвою, і в цьому сенсі Лондон відкритий до діалогу.

Про це виступаючи на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки, заявив британський міністр оборони Гевін Вільямсон, повідомляє ВВС.

Уильямсон

«НАТО зараз має більше значення, ніж будь-коли, тому що наш старий противник знову в грі, – сказав міністр. – 30 років після падіння Берлінської стіни та через п’ять років після незаконної анексії Криму Росія залишається загрозою нашій безпеці».

Росія, продовжив Вільямсон, попри всі її заперечення, явно порушила договір РСМД і втягує Захід у гонку озброєнь, в якій він не зацікавлений і починати яку він не хоче.

«Кремль переносить свої битви в «сіру зону», діючи без правил за допомогою шпигунства, військових, політичних, кібер, економічних і навіть кримінальних інструментів, щоб підірвати позиції своїх конкурентів», – продовжив Вільямсон. «Як нація, яка дорожить такими цінностями як демократія, толерантність і справедливість, ми не повинні бути залякані», – заявив міністр.

«Однак дозвольте мені сказати з усією ясністю, ми не хочемо таких відносин з Росією», – підкреслив він. «Ми залишаємося відкритими до іншого типу відносин, варіанти діалогу залишаються на столі. Життєво важливо постійно працювати над тим, що уникнути ескалації й попередити ризик помилки», – сказав міністр оборони Великоъ Британії. Пропустить через 14 На початку тижня Вільямсон виступив з такою промовою в Королівському інституті оборонних досліджень, у якій він заявив про те, що Британія не буде «паперовим тигром» і не повинна боятися демонструвати свою військову міць. Тоді Вільямсон сказав, що дії Росії і Китаю розмивають межі між світом і війною.

Заяви про необхідність бути готовими застосовувати силу прозвучали і в Мюнхені, однак більш стримано. Вільямсон також пообіцяв, що Велика Британія буде підтримувати і розвивати механізми європейської безпеки і продовжить грати провідну роль в НАТО. На завершення міністр закликав Росію поважати міжнародний правопорядок.

«Ми закликаємо Росію почати діяти в рамках міжнародного порядку, заснованого на правилах. Звернути зі шляху, на який вона встала, і вибрати інший, новий шлях», – заявив Вільямсон. Міністр нагадав про політиків, які виступали в минулому на конференції в Мюнхені. Політиків, у яких, як він сказав, були бачення і сміливість, необхідні для того, щоб зупинити холодну війну. «Це надихає нас люди – такі як Рональд Рейган, Маргарет Тетчер, Джордж Буш, Гельмут Коль і, звичайно, Михайло Горбачов», – сказав Вільямсон.

«Ми сподіваємося, що Росія обере інший шлях, натхненна не тими, хто хоче нести страх і ненависть, а тими, хто хоче нести надію і мир», – заявив британський міністр оборони.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 20:05 :31