Про свідомість і притомність, або Чим українці відрізняються від сусідів із-за порєбріка
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Українці не втрачають свідомості, якщо її набули. Вони можуть втратити тяму, знепритомніти чи зомліти. Цим і відрізняються від сусідів із-за порєбріка.

Свідомий українець розуміє та аналізує вкиди брехні чи лестощів, не піддається ворожому впливу, не плекає в душі безнадію, не зневірюється, коли навіть перед ним крута крем’яная гора.

Свідомого українця не купиш обіцянками навести лад в державі за сто днів, а якщо не вдасться – то обіцяльник з’їсть свого капелюха й піде геть. Надто дорогий експеримент для народу, якого закликають у спостерігачі до цього дива.

Свідомий українець не піддасться і на експеримент з булавою для блазня, бо, бачте, не горнеться серцем ні до кого зі знайомців. Він усвідомлює, в яку прірву можна скотитися, якщо віддати в руки невмілого водія кермо від вантажівки, що їде не до кінця вирівняною дорогою.

Свідомий українець тямить, що розбудувати курорт, вподобаний президентами, значно простіше, ніж воювати із загарбником, зводити дипломатичні мости і домовлятися із ситуативними «друзями», з якими за сприятливих часів не присядеш під кущик навіть на гектарі...

Свідомий українець – тямущий, він сполучає добробут із заробітками, бо вся наша скарбниця, з якої й живуть «бюджетники» та пенсіонери, наповнюється податками, сплаченими із заробітної плати. Чим працьовитіший свідомий українець – тим багатша скарбниця, тим більше грошей піде на добробут.

Свідомий українець не сподівається швидких безболісних реформ, бо таких ще не було ніде – не може бути і в нас. Але він згоджується на реформи усвідомлено...

Ось так буває: пишеш про різницю між свідомістю і «сознанієм» у текстах нон-фікшн, а тяма виводить тебе за межі мовної компетенції – на узагальнення... Скільки ж нас – тих, що свідомі, тих, що кілька років тому «приязно» називали «свідомітами» наші вороги?

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 23:34 :13