Новини » Політика 16 лютого, 2019, 19:44
Порошенко і Пенс обговорили кроки у відповідь на дії Росії
Петро Порошенко і Майк Пенс
Петро Порошенко і Майк Пенс

Україна вдячна американським партнерам та партнерам з ЄС за тверду і постійну підтримку, заявив Президент Петро Порошенко.

«Я подякував віце-президенту і попросив передати подяку президенту США, Конгресу в частині фінансової підтримки України. Ви знаєте, що у бюджеті більше 700 мільйонів доларів спрямовано на додаткову підтримку нашої держави. І це позиція справжнього друга і справжнього партнера», – сказав Порошенко у коментарі представникам ЗМІ після зустрічі з віце-президентом США Майком Пенсом, передає прес-служба глави держави.

«Я вдячний і нашим американським партнерам, і нашим європейським партнерам за чітку і послідовну позицію підтримки України», – додав Петро Порошенко.

Президент повідомив, що на зустрічі з віце-президентом США відбулась дуже ретельна дискусія. «Він (Майк Пенс, – ред.) на самому початку наголосив на тому, що Україна є надійним і стратегічним партнером Сполучених Штатів Америки. Ми твердо розраховуємо на співпрацю, в тому числі в оборонній сфері, в тому числі і щодо постачання Україні всіх видів озброєння, після того як ми прийняли закон, який дозволяє Міністерству оброни напряму забезпечити постачання зброї», – сказав глава держави.

Петро Порошенко також подякував Майку Пенсу за високу оцінку дій його команди. Зокрема, в частині роботи дипломатів, військових, і в частині урядових кроків, які забезпечили проведення реформ.

Співрозмовники обговорили подальші кроки, які мають бути відповіддю на дії Росії в Україні та політику санкцій.

«Ми ретельно обговорили координацію наших дій по реакції на агресію у Керченській протоці. Ми ретельно обговорили подальші дії щодо запровадження санкцій і координації цих санкцій з санкціями Європейського Союзу. Як я вам вчора казав, що ми на наступному тижні чекаємо позитивного результату», – повідомив Президент.

Також було домовлено про подальшу підтримку нашої держави та підтримку реформ, зауважив він.

«Ми домовилися про те, що і на Генеральній асамблеї ООН під час дебатів по окупованих територіях, і в міжнародних організаціях тверда підтримки України буде продовжена», – констатував Глава держави.

У свою чергу, під час зустрічі віце-президент США Майк Пенс запевнив у підтримці України Сполученими Штатами. «Хочу висловити простий меседж українцям: «Ми з вами». Нещодавня подія в Керченській протоці нагадує про виклики російської агресії, з якими зіштовхується Україна. Хочу запевнити вас, що США підтримують Україну», – наголосив віце-президент США.

Він також відзначив економічні реформи, що зробили можливою додаткову співпрацю України з МВФ. «З нетерпінням чекаю вашого подальшого прогресу в економіці і сподіваюсь, що ми знайдемо додаткові шляхи зміцнення безпеки в Європі», – додав Майк Пенс.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 09:45 :30