Новини » Суспільство 16 лютого, 2019, 8:19
Північний базовий табір Евересту закрили для туристів через сміття
Еверест
Еверест

Китай закрив на невизначений термін доступ туристів до північного базового табору Евересту. При цьому альпіністи, які мають дозвіл на сходження, як і раніше можуть перебувати в базовому таборі, розташованому на території Тибету на висоті 5150 метрів над рівнем моря.

Влада Китаю зважилися на цей крок через те, що поблизу табору накопичилася величезна кількість сміття, і його необхідно зібрати і вивезти, – повідомляє  ВВС.

Згідно з рішенням влади, туристи зможуть підніматися тільки до монастиря Ронгбук, який розташований трохи нижче базового табору, на висоті 4980 метрів.

Велика частина туристів, охочих побачити Еверест, приїжджають в південний базовий табір, який розташований на території Непалу. Однак за останні роки кількість туристів, охочих подивитися на Еверест з північного боку, значно збільшилася і продовжує зростати.

В північний базовий табір, що розташований на території Китаю, можна доїхати на машині, тоді як до південного базового табору, розташованого в Непалі, потрібно добиратися пішки, і шлях до нього може зайняти близько двох тижнів.

Проблема скупчення сміття на Евересті і в його околицях існує вже багато років, ситуація продовжує погіршуватися зі зростанням кількості туристів і підкорювачів.

З 2014 року постановою міністерства туризму і громадської авіації Непалу було прийнято рішення про те, що кожен альпініст, що піднімається на Еверест, після повернення має забрати зі схилу гори все своє сміття.

За даними Китайської асоціації альпінізму, в 2015 році північний базовий табір відвідало близько 40 тисяч осіб. Абсолютний рекорд був побитий в сезон 2016-2017 рр. з непальського боку: південний базовий табір тоді відвідали 45 тисяч осіб.

Як пояснює китайське інформаційне агентство Сіньхуа, туристам буде заборонено підніматися тільки вище монастиря Ронгбук, який розташований всього на 170 метрів нижче, ніж базовий табір.

Альпіністи і особи, у яких є дозвіл на сходження на вершину Евересту, як і раніше, зможуть перебувати в базовому таборі і таборах, розташованих вище.

Агентство Сіньхуа пояснює, що повідомлення в соціальних мережах про те, що базовий табір закритий для туристів назавжди, не відповідає дійсності. При цьому влада Китаю не уточнює, коли табір буде знову відкритий для туристів.

У січні влада Китаю повідомила, що обмежать кількість видаваних дозволів на сходження на Еверест до 300 на рік.

У 2018 році на вершину Евересту піднялося понад 800 підкорювачів: 563 людини здійснили сходження з боку Непалу, ще 240 – з боку Китаю.

Заява влади про те, що базовий табір буде закрито для туристів, було опубліковано на сайті адміністрації Тибетського автономного району в грудні минулого року.

У заяві йшлося, що минулої весни з Евересту було вивезено майже дев’ять тонн сміття: 5,2 тонни побутових відходів, 2,3 тонни людських фекалій, а також одна тонна альпіністського спорядження – викинутого або втраченого альпіністами.

Цього року влада планує доставити вниз тіла альпіністів, які загинули на висоті вище 8000 метрів над рівнем моря в так званій зоні смерті, де концентрація кисню в повітрі недостатня для підтримки життя людини.

Через умови, в яких доводиться працювати альпіністам і альпіністам на такій висоті – розріджене повітря, сильні вітри і дуже низька температура – спустити тіла загиблих вниз силами альпіністів є неможливим.

Тому тіла загиблих можуть залишатися в зоні смерті кілька, а то й десятки років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 22:33 :15