Новини » Економіка 16 лютого, 2019, 12:55
Меркель підтримала Північний потік, але пообіцяла транзит для України

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що після введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2» транзит газу через Україну буде збережений.

Про це вона заявила під час панельної дискусії на Мюнхенській безпековій конференції, повідомляє «Європейська правда».

Меркель наголосила, що «Північний потік-2» не вирішує проблему диверсифікації постачальників газу для Німеччини.

«Європі потрібна диверсифікація джерел… А російський газ залишається російським незалежно від того, як він надходить – через Балтійське море чи через Україну» – пояснила вона.

Меркель наголосила, що навіть після побудови нової гілки Північного потоку Німеччина продовжить шукати нові джерела постачання, в тому числі використовуючи термінали скрапленого газу. «Звичайно, ми будемо отримувати газ також із США», – пояснила канцлерка.

Водночас, Меркель висловила впевненість, що запуск Північного потоку не перерве транзит газу через Україну. «Україна має лишитися транзитною державою. Інші газопроводи, «Ямал» і так далі, повинні продовжувати існувати», – заявила вона. Свою впевненість канцлер пояснила тим, що Німеччина має намір збільшити споживання газу: «Та враховуючи те, що ми відмовилися від атомної енергії – нам потрібно все більше газу».

Нагадаємо, у п’ятницю 8 лютого країни-члени Євросоюзу на рівні послів затвердили позицію Ради Є щодо регулювання роботи газопроводу «Північний потік-2». У вівторок 12 лютого компромісне рішення підтримали Єврокомісія та Європарламент.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 16:38 :23