Новини » Світ 16 лютого, 2019, 4:09
Любитель бігу в Колорадо задушив пуму голими руками

Роль Геракла, який, згідно з античного міфу, задушив немейського лева, бігунові довелося виконати не заради повторення відомого подвигу, а тільки для того, щоб врятувати своє життя.

Про це повідомляє lenta.ua.

«Божевільною, але правдивою» називає історію сутички беззбройної людини з пумою (гірський лев, кугуар) Ребекка Феррелл (Rebecca Ferrell), прес-секретар підрозділу Департаменту природних ресурсів Колорадо – Colorado Parks and Wildlife, – керуючого комплексом з 41-го національного парку і 307-ю територіями, де дика природа знаходиться під патронатом штату.

«Це сприймається як байка, але це правда, – підкреслює Ребекка. – У нас немає підстав вважати, що це обман». Історія коротка: місцевий любитель пробіжок по гірських стежках зазнав нападу гірського лева, який не хотів відступати навіть після наданого опору; в результаті людина була змушена задушити дику кішку голими руками.

Пума – четвертий за величиною представник сімейства котячих в світі, і другий в Америці; крупніше тільки тигр, лев і ягуар. Досягає в довжину 1,8 м при висоті в холці до 0,9 м і і вазі до 105 кг. Здатна здійснювати стрибки до 6 м в довжину і 2,5 м у висоту, бігти зі швидкістю до 50 км / год. До великої здобичі підкрадається, стрибає на спину і, використовуючи масу свого тіла, ламає шию, або, як і всі інші кішки, хватає зубами за горло і душить. Існує ряд свідчень вбивства пумами чорних ведмедів-барібалу і навіть грізлі. Альфред Брем описує цю кішку як дуже сміливу і відважну тварину.

За словами Феррелл, прихильник прогулянок біг по гірській стежці, коли почув шум позаду. Обернувшись, побачив, що його переслідує гірський лев. Він зустрівся поглядом з кішкою, розповідає вона, закричав на тварину і змахнув руками над головою, щоб в очах хижака виглядати вище. Але кугуар все одно кинувся. Щоб не дати вкусити себе за голову і шию, чоловік прикрив їх передпліччям, самець пуми все одно вкусив його за обличчя і затиснув іклами зап’ястя однієї руки. Вільною рукою колорадський бігун підняв з землі камінь, вдарив дику кішку по голові і скинув з себе. Але кугуар і не думав відступати і повторив атаку. Тоді американському Гераклові вдалося використати тактику гірського лева: він застрибнув йому на спину і задушив руками і ногами. Після чого йому вистачило сил повернутися в машину і приїхати в лікарню.

«Це фантастична історія. Всі вражені, – заявляє Феррелл. – Адже у нього не було ні вогнепальної зброї, ні ножа, ні навіть трекінгових палиць».

Офіцери управління охорони дикої природи допитали постраждалого ще в лікарні. Вони, керуючись його показаннями, обстежили стежку, знайшли мертвого гірського лева, а також деякі речі, кинуті там людиною, яка поспішала за медичною допомогою. За словами Ребеки Феррелл, зовнішній вигляд тіла пуми і характер ран повністю відповідали розповіді бігуна.

Рейнджери Colorado Parks and Wildlife були змушені закрити стежку в національному парку через великий наплив цікавих, роззяв і журналістів. Феррелл назвала це «періодом, щоб охололи голови».

30-річний чоловік, який отримав численні укуси і глибокі порізи, залишені кігтями тварини, вже через пару днів був виписаний з лікарні, так як більш серйозні травми не були виявлені, а підозра на сказ гірського лева – виключена. Описуючий цю історію шеф відділу кримінальної хроніки газети The Denver Post Кірк Мітчелл (Kirk Mitchell) не став оприлюднювати його ім’я: за словами Феррелл, відомості про шокуючий трилер, що стався на Кінській горі на захід від Форт-Коллінза округу Ларімер, моментально поширилися далеко за межі Колорадо. Американському Геркулесу дзвонять ЗМІ з усього світу, його завалили пропозиціями написати сценарій для фільму або книгу, і навіть – пропозиціями про шлюб.

(Ларімер – один з 64-х округів штату, розташований на його півночі, на краю східних рівнин Колорадо уздовж кордону з Вайомінг).

На історію відгукнувся навіть губернатор Колорадо Джаред Поліс (Jared Polis), розмістивши на своїй сторінці в Facebook жартівливе попередження: «Не зв’язуйтеся з колорадськими бігунами». Здається, в цьому штаті зібралися всі жартівники Америки, тому що Ребекка Феррелл відреагувала в тому ж дусі: «Тепер йому до самої смерті ніхто не дозволить купувати пиво за свої гроші».

Але представник Colorado Parks and Wildlife була серйозною, аналізуючи випадок, щоб уникнути його повторення з іншими людьми, що можуть бути не настільки підготовленими. Національні парки поширюють пам’ятки, як вести себе при зустрічі з дикими тваринами, і містер Геракл, сказала Ребекка, знав, як реагувати на напад гірського лева, і все зробив правильно. «Він не тільки сміливий, але і дуже уважний, – підкреслила вона, – він був підготовлений».

«Напади гірських левів на людей не поширені в Колорадо, але, на жаль, в даному випадку бігун порушив мисливський інстинкт, – сказав Тай Петербург (Ty Petersburg) менеджер Colorado Parks and Wildlife. – І справа могла закінчитися зовсім по-іншому».

Феррелл розповідає: існують різні стратегії виживання при зустрічі з диким тваринам; деякі вважають, що кращий варіант – згорнутися калачиком і «не відсвічувати». Тільки не з гірським левом, попереджає вона. Атаковані пумою повинні робити саме те, що робив колорадський бігун – боротися за своє життя. «З кугуаром ваш кращий шанс – боротися. Якщо ви спробуєте втекти або сховатися, він прийме вас за жертву», – напучує Ребекка.

Як писала в минулому році газета USA Today, в штаті Вашингтон на тихоокеанському узбережжі пума атакувала двох осіб, які каталися на гірських велосипедах в околицях Сіетла. Обидва намагалися втекти. Підсумок: один убитий звіром, інший отримав сильні поранення, але вижив завдяки вчасно наданій медичній допомозі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 00:16 :35