81 річна вдова залишилась єдиним мешканцем віддаленого острова у Східному морі

Останній мешканець острова

81 річна вдова є єдиним мешканцем віддаленого острова, який є спірним між Південною Кореєю і Японією. У 1991 році Кім Сін-йол та її чоловік прийняли незвичайне рішення переселитись на один з безлюдних островів у центрі багаторічного територіального спору між Японією та Південною Кореєю.

Про це повідомляє CNN.

В даний час острови Докдо розташовані в Східному морі є під адміністративним контролем Сеула, за даними Південної Кореї. Японія, однак, називає острови Такешима і приписує до своїх навколишніх вод Японськго моря.

Протягом багатьох років тільки ця пара була постійними мешканцями маленьких острівців, хоча інколи люди, такі як поліцейський, оператори маяків і туристи, періодично відвідували острови.

Кім Сін-йол, єдиний постійний житель південнокорейських островів Докдо, з її покійним чоловіком. Острови називаються Такешима Японією, яка також претендує на володіння.

Погана погода може відсікти острови від зовнішнього світу протягом декількох тижнів, але їхні навколишні води завжди були багаті на рибу. Кім, яка родом з острова Чеджу, працювала як «ханьєо» – традиційний жіночий фрідайвер – до 2017 року, коли поганий стан здоров’я змусив її кинути заняття.

Kim Sin-yeol worked as a "haenyeo" -- a traditional, female freediver -- until 2017.

Але після смерті її чоловіка Кім Сун-до, в жовтні минулого року, 81-річна мешканка стала єдиним постійним мешканцем вулканічних островів.

Втрата чоловіка не підштовхнула до жодних планів на переселення.

«Вона сказала, що життя на Докдо є розслаблюючим, – сказав її зять Кім Кйонг-чал. – Будучи там, її розум заспокоюється».

Traditional Chinese characters read "Korean territory" on the disputed islands.
Традиційні китайські ієрогліфи позначають «корейську територію» на спірних островах.

Суперечливі острови давно зіпсували напружені відносини між двома історичними супротивниками, які досі забарвлені окупацією і колонізацією Корейського півострова в першій половині 20-го століття.

Японія заявляє, що Південна Корея незаконно займає скелясті острови, які, як вона стверджує, були її суверенною територією з 17 століття. Південна Корея стверджує, що її претензії на острови, які вважаються домом для підводних запасів газу, сягають шостого століття.

Південна Корея закріпила свій контроль над островами в 1950-х роках, коли там перебувала озброєна гвардія.

Острови були нещодавньою дипломатичною точкою спалаху, коли під час зимових Олімпійських ігор у Південній Кореї банер на церемонії відкриття зобразив їх як частину Корейського півострова.

Прапор був змінений після японського протесту, але острови знову з’явилися через кілька місяців, як частина уніфікованого корейського прапора, витягнутого на десерт, що відбувся на міжкорейському банкетному обіді, що знову призвело до офіційного японського протесту.

Хоча віддалені від обох країн, острови географічно ближче до корейського материка, ніж до Японії, і є туристичним місцем для корейців.

Кім тимчасово живе зі своєю дочкою Кім Цзінь-хі в Поханге, на південно-східному узбережжі Кореї, поки у квітні не закінчаться ремонтні роботи на її відокремленому острові.

Хоча інші корейці висловили зацікавленість у переїзді на острови для зміцнення власності своєї країни, представники місцевих органів влади заявляють, що немає планів заохочувати більшу кількість людей до переїзду.

«Є тільки простір для одного домогосподарства, щоб залишитися (як) жителями там», – сказав урядовий чиновник.

Loading...