Новини » Економіка

Зі всіх «євроблях» розмитнили лише 5%, половина з них – щойно завезені, – Ярошевич

ZIK

Із загальної кількості автомобілів на європейській реєстрації розмитнили лише 5% транспортних засобів. До того ж половина із них прибула в Україну після 25 грудня. Зараз автодилери кинулись ввозити машини за знижкою, щоб потім реалізовувати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів голова ГО «АвтоЄвроСила» Олег Ярошевич.

Він наголосив: не всі розмитнені після ухвалення закону «євробляхи» були завезені на територію раніше.

«В загальному, згідно навіть показників ДФС, 50% із них – свіжозавезені автомобілі, які прибули в Україну після 25 грудня. Автодилери кинулись завозити авто зі знижкою 50% від сплати акцизу. Вони зараз навозять їх сюди в Україну, а потім будуть реалізовувати», – розповів Ярошевич.

Він наголосив: із загальної кількості близько 2 млн. автомобілів розмитнили лише 50 тисяч, тобто менше 5%.

«Це дуже мала кількість, адже діє занадто висока ставка акцизу», – переконаний головний «євробляхер».

Водночас, він зазначив: не має статистики, скільки автомобілів виїхали за межі держави після ухвалення закону, однак справді багато машин залишають біля кордонів.

«Люди, залишають автівки за межами України, пішки переходять кордон, бо кожного дня їздять працювати до Польщі, Литви, Словаччини чи інших країн. Вони залишають транспортні засоби на суміжній території, переходять пішки, далі сідають у свої авто і подорожують по Європі. Адже, згідно цього закону, заїжджати транзитом заборонено, ці люди позбавлені можливості кожного дня перетинати кордон», – наголосив Ярошевич.

Окрім того, за його словами, після ухвалення закону про розмитнення «євроблях» черги на кордонах не зменшились.

«Сьогодні, щоб заїхати в Україну через будь-який митний перехід зі сторони Польщі, потрібно простояти 30 і більше годин. Тобто, черги навпаки збільшились», – вважає Ярошевич.

Нагадаємо, вчора у Державній фіскальній службі повідомили, що від митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією до бюджету надійшло 10,1 млрд. гривень.

Loading...