Новини » Політика 15 лютого, 2019, 16:34
Зеленського можуть звинуватити в агітації через серіал «Слуга народу», – експерти
ZIK
ZIK

Назва стрічки «Слуга народу» відповідає назві політичної партії, висуванцем якої є Зеленський. Сама згадка про неї означає, що фільм має агітаційний характер.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок.

«Принципи виборів – однакові і в Україні, і в США. Вони базуються на рівності та чесності. Якщо в медіа з’являється матеріал про одного кандидата, то в тому ж самому ЗМІ, на тих самих умовах, має публікуватися інформація щодо іншого учасника виборів», – наголошує Денис Рибачок.

Аналітик комітету виборців звертає увагу на те, що українське законодавство не чітко регламентує право агітації.

«Тому нещодавно ми звернулися до ЦВК і попросили детально роз’яснити норми закону, які стосуються ведення агітації через відеофільми. Потрібно усвідомити, які, на думку комісії, є підстави ставитися до деяких роликів, як до реклами», – підкреслює Денис Рибачок.

Аналітик комітету виборців України пояснює, чому стрічка «Слуга народу» може сприйматися громадянами, як передвиборча агітація Володимира Зеленського.

«Ми не виступаємо за заборону цього фільм. Проте вважаємо, що потрібно сплатити гроші з виборчого фонду, аби дотримуватися принципів рівності. Назва стрічки «Слуга народу» відповідає назві суб’єкту виборчого процесу, висуванцем якого є Зеленський. Він не є безпартійним. Навіть сама згадка про «Слугу народу» означає, що фільм носить агітаційний характер», – зазначає Денис Рибачок.

Водночас політолог Сергій Таран наголошує: якщо в серіалі «Слуга народу» є смисли, які спонукають проголосувати за того чи іншого кандидата – це, безумовно, агітаційний матеріал.

«В законодавстві чітко прописані пункти щодо заклику голосувати, механізми голосування. Є різні засоби агітації: можна іти через ролики, фільми, організацію масових мітингів. Втім, у будь-якому разі, якщо є заклик голосувати – це агітація. В Україні вона дозволена і обов’язково має бути сплаченою з виборчого фонду. До того ж, якщо телеканал надає якомусь кандидату  право агітувати, то це означає, що ЗМІ мусить забезпечити рівні можливості усім іншим сорока претендентам», – додає Сергій Таран.

До слова, нагадаємо, раніше у Комітеті виборців висловили своє ставлення до трансляції серіалу «Слуга народу», яке там також вважають політичною агітацією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 14:51 :34