Новини » Політика 15 лютого, 2019, 19:59
Вибори-2019: В Україні розпочали роботу вже півсотні канадських спостерігачів

Канадська місія спостереження на виборах в Україні офіційно оголосила про початок своєї роботи – група із 50 довгострокових спостерігачів починає свою роботу в усіх регіонах України, де відбуватиметься голосування.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми незалежні та незаангажовані, ми жодним чином не втручаємося у виборчий процес...Канада підтримує Україну на шляху до підвищення рівня демократії, і спостереження за виборами є одним з найважливіших інструментів у цьому», – сказала в п’ятницю в Києві заступник глави місії Канади в Україна на виборах 2019 Оля Одинська-Грод на брифінгу, приуроченому до старту роботи канадських спостерігачів.

Вона зазначила, що робота місії ґрунтується на ключових принципах міжнародного спостереження за виборами.

«Ця місія оцінюватиме, чи проводяться вибори відповідно до національного законодавства і чи відповідають вони міжнародним стандартам. Міжнародні стандарти спостереження за виборами базуються на повазі до політичних свобод і базових свобод людини. Місія в 2019 році складається з 50 довгострокових спостерігачів, а також сотні короткострокових спостерігачів...Місія буде присутня в усіх регіонах України, де відбуватимуться вибори», – розповіла вона.

За словами заступника голови місії, канадські довгострокові спостерігачі планують перебувати в Україні досить тривалий час – до виборів, під час і після. За її словами, орієнтовна дата від’їзду спостерігачів у разі проведення другого туру – 27 квітня.

«Місія також оцінюватиме і аналізуватиме ключові етапи виборчого процесу, включно з політичним контекстом, в якому відбуватимуться вибори – виконання юридичної бази, роботу виборчої адміністрації, реєстрацію виборців та кандидатів, роль медіа під час кампанії, роль громадянського суспільства», – наголосила вона.

О.Одинська-Грод також додала, що місія оцінюватиме виборчу кампанію на всіх етапах – голосування і підрахунок, результати голосування, післявиборна діяльність, зокрема й процедуру оскарження.

Короткострокові канадські спостерігачі прибудуть до України за тиждень до дати виборів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 22:11 :23