Новини » Політика 15 лютого, 2019, 20:15
Відсторонення Супрун: Мосійчук звинувачує Кабмін у шаленому тиску на суд
ZIK
ZIK

Кабінет Міністрів України дозволив собі шалений тиск на суд у справі Уляни Супрун.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція Радикальної партії) Ігор Мосійчук.

Гість програми, коментуючи ситуацію з відстороненням Уляни Супрун від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я та судові засідання з цього приводу, де він є позивачем, наголосив, що суд не повертав пані Супрун на посаду і не дозволяв виконувати обов’язки міністра. Політик нагадав, як розвивалися події.

«Суд виніс запобіжний захід у вигляді заборони пані Супрун здійснювати повноваження члена КМУ і повноваження, пов’язані з реалізацією державної політики у сфері охорони здоров’я», – уточнив нардеп і заявив, що таке рішення не мало жодного стосунку ані до розподілу ліків, ані до лікування онкохворих. Він також нагадав, що в Україні діє система правонаступництва, відповідно до якої у разі неможливості посадовців виконувати свої обов’язки, їх виконують інші особи.

Нардеп продовжив, що після того, як суд обрав запобіжний захід, КМУ видав розпорядження, в якому поклав обов’язки на Уляну Супрун, крім виняткових повноважень міністра як члена Кабміну. Відтак суддя зняв запобіжний захід, бо в ньому відпала потреба, оскільки КМУ врегулював норму.

«Що відбулося сьогодні: коли суд вирішував це питання у нарадчій кімнаті, КМУ дозволив собі шалений тиск на суд», – заявив Ігор Мосійчук. Зокрема міністр юстиції Павло Петренко заявив про скаргу до Вищої ради правосуддя. Нардеп також нагадав, що про тиск з боку уряду заявив суддя, який сьогодні взяв самовідвід.

З його слів, у понеділок система визначить нового суддю, який розглядатиме позов. Окрім нього позов подав також парламентар Олексій Ленський. Ігор Мосійчук зазначив, що наполягатиме на об’єднанні цих позовів.

Нагадаємо, 5 лютого Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я. Уляна Супрун розповіла, які саме обов’язки не може тепер виконувати.

Як повідомляли, Кабінет Міністрів України оскаржив рішення щодо відсторонення Уляни Супрун від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я.

14 лютого Окружний адміністративний суд Києва вирішив скасувати попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

15 лютого суддя Сергій Каракашьян, який мав розглядати справу за позовом депутата від «Радикальної партії» Ігоря Мосійчука проти очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун, заявив про самовідвід.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:18 :55