Новини » Київ 15 лютого, 2019, 10:45
Вартість опалення у січні змінилась через зростання тарифу та низьку середньодобову температуру – КМДА
Фото: kyivcity.gov.ua
Фото: kyivcity.gov.ua

Кияни отримали січневі платіжки, у яких сума за централізоване опалення значно збільшилась, порівняно з груднем минулого року. У деяких випадках – на 40-60%. Причин декілька, окрім підвищення тарифу на централізоване опалення і гаряче водопостачання на 22,3%, який вступив у силу з початку року, вплинув ще й фактор низької середньомісячної температури зовнішнього повітря.

Про це під час прес-брифінгу розповів директор СП »Енергозбут» КП »Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін, повідомляє Офіційний портал Києва.

«Більшість споживачів сплачує за даними показників лічильника теплової енергії, тобто за фактичний обсяг спожитої теплової енергії на потреби опалення будинку. Проте, температура у січні була на 2 градуси нижчою (становила –4,5ºС), ніж середньомісячна температура за грудень минулого року. Це основний чинник, який впливає на обсяги споживання тепла для забезпечення комфортної температури у житлових приміщеннях. Окрім того, із січня 2019 року почав діяти новий тариф. У результаті, ці два фактори стали причиною збільшення нарахувань у платіжках за опалення. У середньому, сума збільшилась на 40%, а в деяких випадках – до 60%, в залежності від технічних характеристик будинку», – пояснив Костянтин Лопатін.

У КМДА наголошують: нарахування споживачам за централізоване опалення відбувається за двома алгоритмами – залежно від наявності лічильника теплової енергії.

Так, у будинках, де встановлені теплові лічильники, розподіл здійснюється пропорційно опалювальній площі кожного окремого приміщення в житловому будинку.

«Що стосується будинків, у яких прилади обліку в опалювальний період був у не робочому стані,нарахування споживачам відбуваються за середніми нарахуваннями за минулий опалювальний період. Тобто, застосовуються фактичні обсяги споживання за попередній опалювальний період. Такий механізм дозволяє до моменту відновлення роботи приладу обліку виставляти до сплати обсяги теплової енергії, відповідно до фактичної потреби будинку та не виставляти надлишкову сплату», – зазначив Костянтин Лопатін.

Нарахування для квартир, які оснащені індивідуальними лічильниками теплової енергії, складаються з двох складових: відповідно до показань індивідуальних лічильників та за опалення місць загального користування. У будинках, які не обладнані приладами обліку теплової енергії, застосовується алгоритм за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування. Це підлягає щомісячному коригуванню виконавцем послуги за фактичною кількістю днів постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря.

Відтак, у КМДА пояснюють, що у плату за один квадратний метр входить: тариф, помножений на площу квартири, коефіцієнт відхилення фактичної температури від нормативної та кількість діб надання послуги, поділеною на кількість днів у місяці.

При цьому, коефіцієнт відхилення буде різним для різної кількості діб надання послуги з централізованого опалення у січні.

Нагадаємо, раніше у КМДА наголошували: відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що був ухвалений у 2017 році, поняття «тариф на утримання будинків» перестав існувати. Так, було введено плату за надані послуги, яка зазначається в договорі між мешканцями будинку і виконавцем послуг.

 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 17:09 :20