Новини » Політика 15 лютого, 2019, 14:23
У Комітеті виборців пояснили, чому трансляція «Слуги народу» – передвиборча агітація
ZIK
ZIK

Назва серіалу «Слуга народу» збігається з назвою політичної сили, яка є суб’єктом виборчого процесу і яка висунула кандидата у президенти, що є головним актором в цьому серіалі. Таким чином, він повинен оплатити трансляцію серіалу, як передвиборчу агітацію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів голова Комітету Виборців України Олексій Кошель.

Він підкреслив, що головний принцип на виборах – це принцип рівності можливостей. Мовляв, або ж конкретний телеканал надає однакову кількість ефірного часу усім кандидатам, або ж один конкретний кандидат повинен оплатити показ свого фільму у межах виборчого фонду.

«Вся ця брудна дискусія, що розгорнулась протягом минулого тижня довкола «Слуги народу», зводиться лише до одного – команда кандидата має кілька тижнів на те, щоб офіційно наповнити свій фонд і чесно заплатити гроші. Більше дискусій бути не може», – наголосив Олексій Кошель.

Крім того він відповів на запитання, чи можна якимось чином довести, що цей продукт є формою передвиборчої агітації.

«У законодавстві чітко вказано, що формами агітації можуть бути зустрічі, ролики, борди і так далі. Окремо вказано слово «відеофільми». Серіал сюди повністю потрапляє. Але тут є значно більше питань, оскільки назва серіалу збігається з назвою політичної сили, яка є суб’єктом виборчого процесу і яка висунула кандидата у президенти, що є головним актором в цьому серіалі», – зазначив Олексій Кошель.

Він також зауважив, що командою Володимира Зеленського вже тиждень нав’язується думка, що, мовляв, у серіалі немає закликів голосувати за якогось конкретного кандидата.

«На мою думку, це звичайна маніпуляція. Якщо ми зараз вийдемо на вулицю, то не знайдемо жодного борду, де б кандидат закликав: «Голосуйте за мене». Вони говорять про щастя, мир, високі зарплати. Агітація – це не обов’язково словосполучення «агітуй за». Це в тому числі і трансляція інформації про кандидата», – пояснив голова КВУ.

Він висловив переконання, що невдовзі буде отримано позицію Центральної виборчої комісії, яка розділить позицію Комітету виборців України.

Нагадаємо, директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков висловив думку, що високі рейтинги Зеленського – наслідок невдоволенняння суспільства опозицією.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 15:31 :52