Новини » Політика 15 лютого, 2019, 19:25
Це частина глобальної гри: чому активіст вважає відсторонення Супрун цькуванням
ZIK
ZIK

В Україні старі елементи корупційної системи намагаються унеможливити роботу нових органів державної влади.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив громадський активіст Віталій Устименко.

Гість програми, коментуючи ситуацію з відстороненням Уляни Супрун від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я та судові засідання з цього приводу, зауважив, що за останні п’ять років громадянське суспільство в Україні вже звикло мобілізуватися у ситуаціях, коли відбувається тиск і напади на нові здорові структури та представників державних інституцій, які посилюють довіру до держави.

«Цей випадок зі спробою цькування Уляни Супрун, спробою зняти її з посади і максимально заробити собі політичні бали – це, насправді, нічого нового для нас, і ми традиційно виходимо та реагуємо на такі речі», – зазначив Віталій Устименко.

Громадський активіст пояснив, чому вважає ситуацію щодо Уляни Супрун її «цькуванням».

«Система кругової поруки та система корупції в Україні досить усталена, вона досить стара і не терпить якихось винятків у системі свого функціонування. Вона дуже не любить, коли є чіткі, виразні, конкретні представники або конкретні інституції, які показують інший стандарт, інший рівень публічності, відкритості, підзвітності і якісного функціонування. Тому щойно з’являється такий представник, його потрібно максимально дискредитувати і показати, що це насправді не представник інститутів державної влади: не звикайте до них – у нас є старі, звичні корупційні інститути, з якими варто мати справу», – заявив Віталій Устименко.

Він переконаний, що ситуація з Уляною Супрун – частина «глобальної гри», коли старі елементи корупційної системи роблять спроби зробити неможливою роботу нових органів держвлади.

Нагадаємо, 5 лютого Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я. Уляна Супрун розповіла, які саме обов’язки не може тепер виконувати.

Як повідомляли, Кабінет Міністрів України оскаржив рішення щодо відсторонення Уляни Супрун від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я.

11 лютого кілька сотень людей прийшли до будівлі Окружного адміністративного суду міста Києва, який розглядав апеляцію на рішення про відсторонення Уляни Супрун.

15 лютого суддя Сергій Каракашьян, який мав розглядати справу за позовом депутата від «Радикальної партії» Ігоря Мосійчука проти очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун, заявив про самовідвід.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 08:27 :57