Новини » Світ Читать эту новость на русском

Трамп оголосив надзвичайний стан у США

Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент США Дональд Трамп у п'ятницю оголосив режим надзвичайного стану у країні, щоб отримати фінансування для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Про це повідомляє The New York Times.

За словами Трампа, він підписав документ для того, щоб захистити країну від напливу наркотиків, злочинців та нелегальних мігрантів. На його думку, вони проникають до США через південно-західний кордон з Мексикою. Це він охарактеризував як серйозну загрозу національній безпеці.

Зокрема, декларація дозволяє Трампу спрямувати $3,6 млрд, запланованих у бюджеті на військове будівництво, на будівництво стіни.

Окрім цього, Трамп планує спрямувати на будівництво стіни $2,5 млрд, виділених раніше на програму боротьби з наркотиками, а також $600 млн з Фонду конфіскованих активів Міністерства фінансів.

Зазначається, що додатково до $1,375 млрд, які дозволив Конгрес виділити на будівництво стіни з бюджету, цього року у розпорядженні Трампа опиниться більше $8 млрд для зведення нових загороджень та заміни старих вздовж кордону. Значно більше, ніж раніше Конгрес відмовлявся йому надати, а саме $5, 7 млрд.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп планує підписати угоду про безпеку кордону, досягнуту з перемовниками Конгресу, щоб уникнути ще одного часткового припинення роботи уряду. 

Напередодні спікер палати представників конгресу США Ненсі Пелосі допустила, що спробує оскаржити законність рішення Трампа.

Питання про фінансування будівництва стіни стало причиною найдовшої в історії США паузи у фінансуванні роботи уряду. Трамп вимагав включити в бюджет понад п'ять мільярдів на ці цілі, проте демократи в конгресі відмовлялися підтримати це рішення.

Loading...