Новини » Економіка 15 лютого, 2019, 22:50
«То статевий акт є чи нема?» Політологи посперечалися про торгівлю з Росією: відео
ZIK
ZIK

За офіційними даними Державної служби статистики, експорт українських товарів до РФ зменшився на 7,5%. Водночас до країн ЄС зріс аж на 15%.

Про це в ефірі проекту «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив політолог Олександр Палій.

Коментуючи заяви про збільшення торгівлі з Росією, він наголосив: за офіційними даними Держстату, в 2018-му український експорт до Росії зменшився на 7,5%, тобто – до 3,65 мільярда доларів.

«Тоді як імпорт із РФ, справді, зріс на 14%, однак не враховує елементарного: у вересні Україна відсудила в Росії борг по газу. Ці 2 мільярди, що вже прийшли на рахунки, зараховані у це сальдо», – підкреслив Палій.

Водночас він зауважив: загалом наш експорт до ЄС минулого року зріс на 15%.

«За абсолютними цифрами, експорт до РФ – 3,65 мільярда, експорт до ЄС – 20,15 млрд. Тож я дивуюся, як на тлі цієї ж статистики можуть виникати такі питання», – наголосив Палій.

Своєю чергою політолог Михайло Чаплига порівняв такі дані зі «статевим актом».

«Вибачте, ми обговорюємо статевий акт: чоловік проник на 3,6 сантиметра чи на 7. То статевий акт є чи нема?» – наголосив Чаплига.

Він зазначив: те, що відбувається в наших стосунках з Росією – продаж інтересів держави.

«Наші заробітчани, які там сидять і викачують гроші в Україну, зрадники чи ні? Тепер наступне: скільки Лукашенкові дали грошей за те, що зараз звідси літають до Москви через авіалінії «Белавіа»? Скільки дали Польщі за транзит автомобільного транспорту? Що ж стосується газу, то хочу нагадати, що це – хімічна формула, в нього нема Батьківщини. Вона є однаковою – що в Канаді, що у Франції, Україні чи Росії», – обурювався Чаплига.

До того ж він додав: газ, який раніше йшов до України напряму, зараз просто надходить через «фірму-прокладку».

Як повідомлялось раніше, Президент України Петро Порошенко зазначав: протягом останніх двох років у рамках проведення політики заміщення продукції, яка раніше доставлялася з Росії, Україна замінила понад 50 тисяч позицій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:18 :29